مشکل خاموش نشدن کامپیوتر با ویندوز

• #22559 پاسخ
      شایان

سلام مشکلی که هست کامپیوتر با ویندوز خاموش نمیشه یعنی ویندوز خاموش میشه ولی کیس همچنان روشنه و باید بصورت دستی خاموش کرد چندین بار ویندوز های مختلف نصب کردم روشهایی امتحان کردم ولی مشکل حل نشد تا جایی که بخاطر دارم شاید یک برنامه که خوب رجیستر نشد باعث این مشکل شده باشه

• #22677 پاسخ
      محمدحسین احمدی
      سرپرست

سلام.

برای اینکه تو ویندوز ده سیستم سریع تر خاموش شه می تونید تنظیمات زیر رو انجام بدید:

به کنترل پنل برید و اونجا تنظیمات پاور ( power option) رو انتخاب کنید. در این صفحه در سمت چپ گزینه choose what the power buttons so را انتخاب کنیذ . در این صفحه change setting that are currently unavailable رو بزنید تا بتونید تنظیمات این بخش رو عوض کنید.
      حالا به پایین صفحه برید و تیک گزینه turn on fast startup رو بردارید و در انتها تنظیمات رو ذخیره کنید. به احتمالا زیاد مشکل خاموش نشدن و یا کنید خاموش شدن سیستم شما حل خواهد شد.

اما علت این دیر خاموش شدن و گاهی خاموش نشدن سیستم در ویندوز ده چیه؟ مایکروسافت تو ویندوز های جدید خود ( هشت و یک و ویندوز ده ) از قابلیت جدیدی در خاموش کردن سیستم استفاده می کنه به نام Hybrid Shutdown . این ویژگی باعث میشه که موقع خاموش کردن ویندوز یه سری از اطلاعات رو ذخیره کنه تا در موقع شروع دوباره سیستم برای داشتن استارت آپ سریع از اون ها استفاده کنه! این ویژگی تا حذ چشم گیری سرعت بوت و STARTUP سیستم رو بالا برده ولی در برخی از سیستم ها به دلیل عدم هماهنگی با برخی برنامه ها و درایور ها باعث ارور میشه و همین قضیه خاموش کردن رو کند و در بعضی از سیستم ها کلا سیستم خاموش نمیشه! با راه حل بالا می تونید این قابلیت رو در سیستم خود خاموش کنید!

• #22830 پاسخ
      Shayan Rostami
      مشارکت کننده

از توضیحات کامل شما سپاسگذارم حتما تست میکنم

• #22882 پاسخ
      محمدحسین احمدی
      سرپرست

قربان شما
      اگه بازم مشکلی بود خوشحال میشم کمکتون کنم!

• #23008 پاسخ
      شایان

با سلام راهکار پیشنهادی را تست کردم ولی متاسفانه با تنظیمات ویندوز درست نشد و مشکل همچنان هست به گفته بعضی شاید بایوس مادربورد آپدیت لازم داره یا پاور مشکل داره

پاسخ به : مشکل خاموش نشدن کامپیوتر با ویندوز
اطلاعات شما:

لغو