مرج کردن لایه شیپ

• #10415 پاسخ
      یاسین

سلام .توفتوشاپ چطوری میتونم سه لایه شیپ رو با هم ترکیب کنم به شکلی که لایه نهایی باز هم شیپ باشد؟ و شکل نهایی به هم نخورد .

در ضمن سه لایه اولیه شامل دو دایره توخالی استوک دار و یه مربع کوچک توپر میباشد. مطابق شکل زیر :

http://uupload.ir/files/xoxz_photo_2016-11-10_19-51-10.jpg

وقتی سه لایه رو انتخاب میکنم و merge layer رو میزنم شکل به هم میریزه خواستم بدونم با ابزار های مرتب سازی در path selection tool میتونم شکل نهایی رو اصلاح کنم ؟چطوری؟

• #10356 پاسخ
      یاسین

آقا کسی نیست جواب مارو بده .کارم گیره 😐
      آقا وحید نیستید؟؟ 🙁

• #10357 پاسخ
      وحید محمدی
      سرپرست کل

سلام باید روی اون نوار رنگی، فلش های بالای نوار رو انتخاب کنید. فلش های پایین نوار برای تغییر رنگ هستند و فلش های بالای نوار برای تغییر opacity

• #10358 پاسخ
      وحید محمدی
      سرپرست کل

سلام مشکل شما اینه که از stroke استفاده کردید! باید اون دایره ها رو با دو تا دایره پیاده سازی کنید به این شکل که یک دایره بکشید و یه دایره ی دیگه ازش subtract کنید. بعد میتونید بدون مشکل همه رو با هم merge کنید.

• #10359 پاسخ
      یاسین

سلام ممنونم اقا وحید ،فقط چطوری میتونم یه دایره رو از دیگری subtract کنم؟ یه کم بیشتر توضیح میدید؟ در ضمن میخوام لایه هام همچنان شیپ بمونن

• #10360 پاسخ
      وحید محمدی
      سرپرست کل

برای اینکار باید اول دایره ی اول رو بکشید بعد (با انتخاب بودن لایه ی دایره ی اول) موقع کشیدن دایره ی دوم، کلید alt رو نگه دارید

• #10368 پاسخ
      یاسین

عالی بود .ممنون، فقط یه راهکار میتونید پیشنهاد بدید که دایره دوم رو که میکشم موازی دایره اول باشه که مثل استوک در بیاد؟

• #10369 پاسخ
      وحید محمدی
      سرپرست کل

دایره ی اول رو بکشید، ابزار فلش مشکی (با کلید A) رو انتخاب کنید بعد دایره ای که کشیدید رو انتخاب کنید، ctrl+j بعد ctrl+T حالا alt+shift رو نگه دارید و یکم کوچیکش کنید بعد enter رو بزنید. بعد از داخل نوار options (نوار بالای فتوشاپ زیر منوها) گزینه ی subtract رو انتخاب کنید (آیکونه! موس رو روش نگه دارید subtract مینویسه).

• #10370 پاسخ
      یاسین

درسته ولی وقتی subtract رو میزنم دایره دوم از کل صفحه کم میشه نه از دایره اول

• #10371 پاسخ
      وحید محمدی
      سرپرست کل

اول توی یه لایه ی جداگانه دایره رو درست کنین (subtract رو بزنین) بعد دو تا path رو با هم یکی کنید تا یه path درست شه بعد با لایه های دیگه مرج کنین

• #10375 پاسخ
      یاسین

متوجه شدم آقا وحید ، خیلی ممنون که وقت گذاشتید ،عالی بود

پاسخ به : مرج کردن لایه شیپ
اطلاعات شما:

<