پاسخ به : مشکل خاموش نشدن کامپیوتر با ویندوز

خانه انجمن ها دسکتاپ مشکل خاموش نشدن کامپیوتر با ویندوز پاسخ به : مشکل خاموش نشدن کامپیوتر با ویندوز

 • #22677 پاسخ
  محمدحسین احمدی
  سرپرست
  امتیاز: 972

  سلام.

  برای اینکه تو ویندوز ده سیستم سریع تر خاموش شه می تونید تنظیمات زیر رو انجام بدید:

  به کنترل پنل برید و اونجا تنظیمات پاور ( power option) رو انتخاب کنید. در این صفحه در سمت چپ گزینه choose what the power buttons so را انتخاب کنیذ . در این صفحه change setting that are currently unavailable رو بزنید تا بتونید تنظیمات این بخش رو عوض کنید.
  حالا به پایین صفحه برید و تیک گزینه turn on fast startup رو بردارید و در انتها تنظیمات رو ذخیره کنید. به احتمالا زیاد مشکل خاموش نشدن و یا کنید خاموش شدن سیستم شما حل خواهد شد.

  اما علت این دیر خاموش شدن و گاهی خاموش نشدن سیستم در ویندوز ده چیه؟ مایکروسافت تو ویندوز های جدید خود ( هشت و یک و ویندوز ده ) از قابلیت جدیدی در خاموش کردن سیستم استفاده می کنه به نام Hybrid Shutdown . این ویژگی باعث میشه که موقع خاموش کردن ویندوز یه سری از اطلاعات رو ذخیره کنه تا در موقع شروع دوباره سیستم برای داشتن استارت آپ سریع از اون ها استفاده کنه! این ویژگی تا حذ چشم گیری سرعت بوت و STARTUP سیستم رو بالا برده ولی در برخی از سیستم ها به دلیل عدم هماهنگی با برخی برنامه ها و درایور ها باعث ارور میشه و همین قضیه خاموش کردن رو کند و در بعضی از سیستم ها کلا سیستم خاموش نمیشه! با راه حل بالا می تونید این قابلیت رو در سیستم خود خاموش کنید!