یافتن با کیفیت ترین تصاویر با افزونه Tin Eye

سلام امروز میخواهیم به مشکلی بپردازیم که شاید خیلی از افراد مخصوصاً کسانی که در زمینه گرافیک و طراحی فعالیت دارند با آن روبرو باشند پس با ما همراه شوید تا با افزونه Tin Eye این مشکل را حل کنیم😉

تذکر:این آموزش تنها برای مرورگرهای کروم و فایر فاکس است.

۱-معرفی کوتاه افزونه Tin Eye

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تصویری را در سایتی میبیند و آن را دوست دارید اما کیفیت این تصویری پایین است یا لگوی سایت روی تصویر قرارداده شده و حذف این لگو برای شما ممکن نیست؛در هر صورت نمیتوانید از آن تصویر استفاده کنید ومجبورید از آن صرف نظر کنید،در صورتی که قطعاً این تصویر باکیفیت بالاتر و بدون مشکل اما با آدرسی دیگر وجود دارد که پیدا کردن آن با راه های عادی کار ساده ای نیست؛ افزونه Tin Eye در واقع برای حل همین مشکل ایجاد شده.

۲-آموزش نصب افزونه Tin Eye

برای مرورگر کروم:

ابتدا برای نصب هر افزونه،در هر مرورگری باید وارد فروشگاه آن مرورگر شد برای ورود به فروشگاه مرورگر کروم باید به صورت زیر عمل کرد:

وقتی وارد مرورگر کروم میشوید لیست سایت هایی که آنها را علامت دار کرده اید (Bookmark) را مشاهده میکنید اگر روی این لیست کلیک راست کنید و گزینه زیر را انتخاب کنید علامتی به شکل یک مربع رنگارنگ به نام App برای شما ظاهر میشود که باید آن را انتخاب کنید.

پس از اینکه وارد صفحه App شدید گزینه زیر را انتخاب کنید تا به فروشگاه کروم منتقل شوید.

پیشنهاد:شما میتوانید برای ورود مستقیم به فروشگاه کروم از لینک زیر استفاده کنید.

لینک فروشگاه کروم

پس از ورود به فروشگاه مرور گر کروم در قسمت جستجو عبارت Tin Eye را بنویسید،تا با صفحه زیر روبرو شوید؛حالا گزینه Add to Chrome را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینه Add to Chrome با پیغامی مواجه میشوید که باید گزینه Add Extension را انتخاب کنید تا این افزونه نصب شود.

برای مرورگر فایر فاکس:

برای نصب این افزونه روی مروورگر فایر فاکس نیز باید وارد فروشگاه آن شد برای این کار:

ابتدا باید گزینه منو را که در سمت راست مرورگرتان وجود دارد انتخاب کنید و سپس گزینه Add-ons را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینه Add-ons وارد صفحه ی زیر میشوید که در سمت چپ آن یک منو وجود دارد،که از بین گزینه های این منو باید Get Add-ons را انتخاب کنید.

حالا صفحه ای را مشاهده میکنید که در آن جدید ترین افزونه ها،تم هاو…برای مرورگر فایر فاکس موجود است اگر به پایین این صفحه مراجعه کنید گزینهSeeMore Add-ons را مشاهده میکنید که میتوانید با انتخاب آن به فروشگاه مرورگر فایر فاکس بروید.

پیشنهاد:شما میتوانید برای ورود مستقیم به فروشگاه فایر فاکس نیز از لینک زیر استفاده کنید.

لینک فروشگاه فایر فاکس

در بخش جستجو عبارت Tin Eye را تایپ کنید تا با صفحه زیر ربرو شوید سپس گزینه زیر را انتخاب کنید.

حالا شما وارد صفحه ای میشوید که در آن دو گرینه وجود دارد یک گزینه برای حمایت از سازنگان این افزونه و دیگری برای دانلود این افزونه است که اگر دوست داشته باشید میتوانید قبل یا بعد از نصب این افزونه از سازندگا آن حمایت کنید.

پس از دانلود افزونه Tin Eye با صفحه زیر مواجه میشوید که باید گزینه Instell رو انتخاب کنید تا این افزونه را نصب کنید.

۳-آموزش کار با افزونه Tin Eye

همان طور که در ابتدای آموزش گفته بودم این افزونه برای یافتن تصاویر مرتبط با تصاویر مد نظر شما به کار میرود اما حالا میخواهیم ببینیم این افزونه چگونه کار میکند؛ برای کار با این افزونه باید روی تصویر مد نرتون کلیک راست کنید سپس لگو افزونه Tin Eye را که به شکل یک ربات است انتخاب کنید.

همان طور که مشاهده میکنید تعداد زیادی تصویر با مشخصات کامل برای شما باز میشود و شما میتوانید از آن ها استفاده کنید،که این مشخصات عبارتند از:

  1. فرمت تصویر
  2. ابعاد تصویر و حجم آن
  3. سایت ارائه دهنده تصویر
  4. نام تصویر
  5. لینک تصویر
  6. تاریخ انتشار تصویر

 

۴-مقایسه افزونهTinEyeبا جستجوی تصویر گوگل

همان طور که شاید خیلی شما بدونید کاری که افزونه Tin Eye انجام میدهد را موتور جستجوی گوگل نیز انجام میدهد و به همین دلیل ما به بررسی این افزونه و قابلیت جستجوی تصاویر مرتبط گوگل پرداخته ایم تا ببینیم که چرا Tin Eye بهتر از این قابلیت گوگل است.

امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید👋

 

 

مطالب مرتبط

چگونه یک ساعت هوشمند ایده آل بخریم؟

آموزش ریست کردن مودم های TP-Link مخابرات

نحوه اضافه کردن LiveChat به فروشگاه WooCommerce شما و افزایش فروش

چگونه 502 Bad Gateway Error را در وردپرس حل کنیم

آموزش ثبت و تائید وبسایت وردپرس شما در Pinterest

ترفندهای جستجو در گوگل

یافتن با کیفیت ترین تصاویر با افزونه Tin Eye

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.