چگونگی بلاک کردن آیپی در وردپرس

سلام دوستان خدمت شما هستم با آموزش چگونگی بلاک کردن آیپی در وردپرس

 با ای تاتس همراه باشید 🙂

قدم اول : پیدا کردن آیپی مورد نظر


اگر اینترنت یک جهان فیزیکی بود، پس از آن آدرس آی پی به عنوان شماره کشور، خیابان و خانه را در نظر بگیرید. آنها اساسا 4 مجموعه ای از اعداد از 0 تا 255 جدا شده از نقطه به نظر می رسند به این شکل است:

172.16.254.1
هر کامپیوتر متصل به اینترنت دارای یک آدرس IP اختصاص داده شده به آنها توسط ارائه دهنده اینترنت خود است.
همه بازدیدکنندگان وب سایت شما یک آدرس IP دارند که در پرونده های ورود به وب سایت شما ذخیره می شود. این به این معنی است که تمام وبسایت هایی که بازدید می کنید نیز آدرس IP شما را ذخیره می کنند.
شما می توانید این اطلاعات را با استفاده از سرویس VPN پنهان کنید. این به شما اجازه می دهد آدرس IP و سایر اطلاعات شخصی خود را پنهان کنید.

قدم دوم : چرا و چه زمانی نیاز داریم که آیپی مورد نظر بلاک شود


مسدود کردن یک آدرس IP از دسترسی به وب سایت شما یک راه موثر برای مقابله با بازدید کنندگان ناخواسته، اظهار هرزنامه ها، هرزنامه های ایمیل، تلاش های هک و حملات DDOS (Denial of Service) است.

شایع ترین نشانه ای که وب سایت شما تحت حمله DDOS است این است که وب سایت شما غالبا غیرقابل دسترسی خواهد بود یا صفحات شما برای بارگیری برای همیشه شروع به کار خواهند کرد

حملات دیگر واضح تر از زمانی است که شما شروع به ارسال نظرهای اسپم و یا بسیاری از ایمیل های اسپم از فرم تماس خود میکنید. ما لیستی از راه هایی برای مبارزه با هرزنامه ها داریم، اما آخرین راه حل این است که آدرس های IP را مسدود کنیم.

 قدم سوم : پیدا کردن آدرس های IP که شما می خواهید در وردپرس مسدود شود


وردپرس یک آدرس IP برای کاربرانی که نظرات خود را در مورد وب سایت شما می گذارند، ذخیره می کند. شما می توانید آدرس IP خود را با بازدید از صفحه نظرات در منطقه مدیریت وردپرس خود ببینید.

اگر وب سایت شما تحت حمله DDOS باشد، بهترین راه برای پیدا کردن آدرس های IP با بررسی مجدد دسترسی سرور شما است.

برای دیدن این سیاهها، شما باید به داشبورد cPanel حساب میزبانی وردپرس خود وارد شوید. بعد، بخش “logs” را پیدا کرده و روی نماد “Raw Access Logs” کلیک کنید.

این شما را به صفحه سیاهها دسترسی می دهد که در آن شما باید بر روی نام دامنه خود کلیک کنید تا فایل ورودی دسترسی را دانلود کنید.

فایل ورودی شما در فایل آرشیو .gz قرار دارد. برو جلو و فایل را با کلیک بر روی آن استخراج کنید. اگر رایانه شما برنامه ای برای مدیریت فایل های آرشیو .gz ندارد، پس شما باید آن را نصب کنید. Winzip یا 7-Zip یک انتخاب محبوب در میان کاربران ویندوز است.

درون آرشیو، فایل ورودی دسترسی شما را که می توانید در یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad یا TextEdit باز کنید را مشاهده می کنید.

فایل ورودی شامل داده های خام از تمام درخواست های ساخته شده به وب سایت شما است. هر خط با آدرس IP آن درخواست ایجاد می شود.

 آدرس آی پی مشکوک را کپی کنید و از ابزارهای IP Lookup IP برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد آن استفاده کنید.

شما باید به دقت نگاه کنید به سیاههای مربوط به دسترسی به تعداد مشکوک غیر معمول از درخواست یک آدرس IP خاص است.

نکته: یک راه برای به طور خودکار این است که ما در پایین این مقاله به اشتراک بگذاریم.

هنگامی که این آدرس های IP را قرار داده اید، شما باید آنها را در یک فایل متنی جداگانه کپی کنید و آنها را جای گذاری کنید.

قدم چهارم : بلاک کردن آیپی در وردپرس


اگر فقط می خواهید کاربران را با یک آدرس IP خاص از ترک دیدگاه خود در سایت خود متوقف کنید، پس می توانید این کار را در داخل ناحیه مدیریت وردپرس خود انجام دهید.

به صفحه تنظیمات بروید و به قسمت Text Box List Comment بروید.

Blacklist IP addresses in WordPress comments

آدرس IP هایی را که میخواهید مسدود کنید کپی کرده و آنها را وارد کنید و سپس بر روی دکمه Save changes کلیک کنید.

وردپرس اکنون کاربران را با استفاده از این آدرس های IP از ارسال نظر در وب سایت خود مسدود می کند. این کاربران همچنان قادر به بازدید از وبسایت شما خواهند بود، اما هنگام ارسال نظرات، پیام خطایی را مشاهده خواهند کرد.

قدم پنجم : بلاک کردن یک آیپی با پنل Cpanel


این روش به طور کامل آدرس IP را از دسترسی یا مشاهده وب سایت شما متوقف می کند. شما باید از این روش زمانی استفاده کنید که می خواهید از سایت وردپرس خود از هک شدن و حملات DDOS محافظت کنید.

اول، شما باید به داشبورد cPanel در حساب میزبانی خود وارد شوید. حالا به قسمت امنیتی بروید و روی نماد “IP Address Deny Manager” کلیک کنید.

این شما را به آدرس IP Address Deny Manager می برد. در اینجا می توانید آدرس های IP که  شما می خواهید مسدود کنید را اضافه کنید. شما می توانید یک آدرس آی پی یا یک محدوده IP اضافه کنید و سپس روی دکمه اضافه کلیک کنید.

قدم آخر : هنگامی که بلاک آدرس IP کار نمی کند – آن را خودکار کنید!


مسدود کردن یک آدرس IP کار خواهد کرد اگر شما فقط برخی از اقدامات هک اولیه، کاربران خاص یا کاربران را از مناطق یا کشورها خاصی مسدود کنید.
با این حال، بسیاری از تلاش ها و حملات هک شده با استفاده از طیف گسترده ای از آدرس های تصادفی IP از سراسر جهان ساخته شده است. این امکان وجود دارد که شما بتوانید با تمام این آدرس های تصادفی IP کنار بیایید.
این زمانی است که شما نیاز به فایروال وب یا برنامه (WAF) دارید.  این یک سرویس امنیتی وب است که با استفاده از فایروال وب سایت شما از حملات شما محافظت می کند.
اساسا، تمام ترافیک وبسایت شما از طریق سرورهای خود در آنجا برای فعالیت مشکوک بررسی می شود. این به طور خودکار آدرس های مشکوک IP را از دسترسی به وب سایت شما به طور کامل جلوگیری می کند.
امیدوارم از این مطلب بهره کافی را برده باشید 🙂

مطالب مرتبط

چگونه یک ساعت هوشمند ایده آل بخریم؟

آموزش ریست کردن مودم های TP-Link مخابرات

نحوه اضافه کردن LiveChat به فروشگاه WooCommerce شما و افزایش فروش

چگونه 502 Bad Gateway Error را در وردپرس حل کنیم

آموزش ثبت و تائید وبسایت وردپرس شما در Pinterest

ترفندهای جستجو در گوگل

چگونگی بلاک کردن آیپی در وردپرس

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.