چگونه 502 Bad Gateway Error را در وردپرس حل کنیم

با آموزش نحوه ایجاد یک فروشگاه Etsy مانند با وردپرس درخدمت شما هستم

قدم اول : بارگذاری دوباره سایت


گاهی اوقات ممکن است سرور شما به دلیل افزایش ترافیک یا منابع سرور کم، با تاخیر در بارگذاری مواجه نشود . در این صورت، مشکل ممکن است به طور خودکار در چند دقیقه ناپدید شود. شما باید سعی کنید مجدد صفحه وب را که مشاهده می کنید بارگیری کنید تا ببیند آیا این دلیل بوده است یا خیر.

اگر این مشکل شما را حل کرد، نیازی به خواندن بیشتر ندارید. با این حال، اگر این خطا را اغلب مشاهده کنید، پس باید خواندن را ادامه دهید، زیرا ممکن است چیز دیگری باشد که نیاز به تعمیر دارد.

قدم دوم : پاک کردن حافظه پنهان یا (CACHE)


مرورگر شما ممکن است صفحه خطا را از حافظه پنهان نشان دهد. حتی پس از اینکه مشکل حل شد، خطای 502 را می بینید زیرا مرورگر وب سایت شما را از حافظه پنهان بارگذاری می کند.

برای رفع این مشکل ، کاربران با سیستم عامل های ویندوز / لینوکس می توانند دکمه های Ctrl + F5 را فشار داده و کاربران سیستم عامل مک می توانند دکمه های CMD + Shift + R را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا صفحه را تازه سازی کنید. شما همچنین می توانید کش را به صورت دستی از تنظیمات مرورگر خود حذف کنید.

پس از پاک کردن ، دوباره وب سایت را بارگیری کنید.

شما می توانید از یک مرورگر دیگر برای رفع مشکل استفاده کنید اگر مشکل به دلیل حافظه پنهان مرورگر کنونی  رخ می دهد. اگر خطا را در تمام مرورگرها مشاهده کنید، سپس ادامه دهید.

قدم سوم : CDN یا فایروال را غیرفعال کنید


اگر شما در وب سایت خود از یک سرویس CDN یا فایروال وب سایت استفاده می کنید، ممکن است سرورهای آنها اقدام  به ساخت این مشکل می کنند. برای بررسی این مشکل ، باید CDN را به طور موقت غیر فعال کنید.

پس از غیر فعال کردن، لایه اضافی ایجاد شده بین مرورگر شما و سرور میزبان را حذف می شود. وب سایت شما در حال حاضر به طور کامل از سرور شما بارگذاری می شود و اگر این مسئله توسط سرویس CDN / فایروال ایجاد شده باشد، اکنون آن را حل خواهد کرد.

سپس می توانید با ارائه دهنده خدمات CDN خود تماس بگیرید. پس از حل مشکل، می توانید دورباره CDN را فعال کنید.

قدم چهارم:به روز رسانی تم و پلاگین در وردپرس


اگر خطا هنوز وجود دارد، گام بعدی این است که تم یا پلاگین های خود را بررسی کنید.

اول، شما باید تمام پلاگین های WordPress را از طریق FTP غیرفعال کنید. پس از آن، از وب سایت خود دیدن کنید تا ببینید آیا خطا حل شده است…

یکی از پلاگین های شما این مشکل را ایجاد می کند. اکنون شما باید همه پلاگین ها را به صورت یکپارچه فعال کنید تا بتوانید خطا را دوباره تولید کنید. این کار  به شما کمک می کند پلاگین اصلی که باعث ایجاد خطا شده است را  پیدا کنید.

شما می توانید پلاگین دیگری پیدا کنید یا با پشتیبانی از نویسنده پلاگین تماس بگیرید.

اگر غیرفعال کردن پلاگین ها مسئله شما را حل نکرد، شما باید  تم وردپرس خود را بررسی کنید. شما باید تم وردپرس را از طریق phpMyAdmin تغییر دهید.

پس از تعویض تم خود  به تم پیش فرض وردپرس ، وب سایت خود را ببینید تا بفهمید مشکل رفع شده است یا خیر . اگر هنوز خطا را مشاهده می کنید،  ادامه دهید.

قدم پنجم:سرور میزبان خود را بررسی کنید


اگر تمام مراحل عیب یابی  نتوانسته اند که مشکل شما را حل کنند ، احتمالا مشکل از طرف سرور میزبانی شماست.

شما باید با تیم پشتیبانی ارائه دهنده خدمات میزبانی خود تماس بگیرید و آنها را مطلع کنید. شما همچنین می توانید تمام مراحل عیب یابی را که گرفته اید ذکر کنید.

همه شرکت های میزبانی وب وردپرس ،  می توانند به سرعت این مسئله را حل کنند، زیرا این آسیب پذیری ناشی از یک خطای سرور است.

 

مطالب مرتبط

آموزش ریست کردن مودم های TP-Link مخابرات

نحوه اضافه کردن LiveChat به فروشگاه WooCommerce شما و افزایش فروش

آموزش ثبت و تائید وبسایت وردپرس شما در Pinterest

ترفندهای جستجو در گوگل

تبدیل PDF و عکس به Word بدون نرم افزار!

تشخیص فونت به کار رفته در سایت ها

چگونه 502 Bad Gateway Error را در وردپرس حل کنیم

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.