پیدا کردن و حذف کردن فایل های تکراری

فایل های تکراری فضا زیادی را اشغال میکند، مخصوصا اگر از SSD استفاده کنید و بک آپ هایتان را بدون دلیل بزرگ میکند.و در این آموزش آزاد کردن  فضای بیشتر را یاد میگیرید.

هر برنامه ای که ما پیشنهاد میکنیم به آسانی نصب میشوند و شما را مجبور به نصب ابزار ها و برنامه های بیشتر نمیکند.ما هم از این برنامه ها متنفریم! و زمانمان را برای پیدا کردن برنامه های مفید صرف کردیم.

dupeGuru Music Edition و dupeGuru Pictures Edition

یکی از بهترین برنامه ها dupeGuru است. این برنامه کاملا رایگان است و در سه نسخه  (dupeGuru ، dupeGuru Music Edition و upeGuru Pictures Edition) مخطلف عرضه میشود.دو نسخه ویرایش شده برای موسیقی و ویرایش شده برای عکس،به صورت تخصصی برای پیدا کردن فایل های تکراری موسیقی و عکس هستند.برای مثال نسخه ویرایش شده برای موسیقی، دو موسقی مانند هم را پیدا میکند حتی اگر از دو انکود متفاوت mp3 باشند.و نسخه ویرایش شده عکس دو کپی از یک عکس را پیدا میکنند ختی اگر ویرایش شده باشند (resize،rotate)فوق العاده است!

نکته: سایت dupeGuru میگوید که این برنامه دیگر از ویندوز پشتیبانی نمی کند اما لینک های زیر “old versions” هنوز روی ویندوز به خوبی کار میکنند.
dupeGuru

 

برنامه dupeGuru،کاملا یک برنامه متن باز است.برای نصب این برنامه شما به هیچ عنوان مجبور به نصب هیچ گونه برنامه دیگر و یا ابزار نیستید و این برنامه به صورت کاملا رایگان منتشر شده است.

این برنامه رابط کاربری ساده ای دارد اما به آسانی میشود با آن کار کرد.

برای شروع کار با این برنامه شما به راحتی میتوانید فولدر یا درایو مورد نظرتان را انتخاب کنید و آن را اسکن کنید.شما با لیستی از فایل های تکراری مواجه می شوید و میتوانید به آسانی آن ها را حذف کنید.برای اینکه نگاه دقیق تری به آن بیاندازید میتوانید روی آن دوبار کلیلک کنید.

DigitalVolcano’s Duplicate Cleaner Free

برنامه “Digital Volcano’s Duplicate Cleaner” یکی دیگر از انتخاب های خوب است.شما میتوانید برای امکانات بیشتر نسخه کامل را خریداری کنید اما نسخه رایگان هم همچنان خوب است.نسخه رایگان به شما اجازه اسکن کردن را میدهد اما اگر میخاهید امکانات بیشتری داشته باشید میتوانید نسخه حرفه ای را بخرید. Digital Volcano’s هنوز مانند گذشته خرید نسخه کامل را روی وب سایتش گذاشته با امید اینکه مردم نسخه کامل را بخرند.

نسخه رایگان به شما اجازه میدهد که فقط برای فایل های شبیه سیستم را اسکن کنید اما نسخه کامل بسیار دقیق تر این کار را انجام میدهد.

یکی از مهم ترین تفاوت های این برنامه با dupeGuru رابط کاربری خوبش است و گرافیکی بهتر نسبت به dupeGuru دارد.

Digital Volcano’s Duplicate Cleaner

VisiPics

از این برنامه میتوانید برای پیدا کردن عکس های تکراری که شباهت بسیاری دارند اما یکسان نیستند استفاده کنید. برای مثال، VisiPics عکس هایی که ویرایش شده باشند (resize,rotate, edite) را پیدا میکند و آن ها را به عنوان تکراری به شما نشان میدهد.شاید نخواهید که عکس های ویرایش شده شما را که تکراری هستند حذف کند. در اینجاست که VisiPics به کمک شما می آید.

dupeGuru و دیگر برنامه های حذف کننده فایل های تکراری هم قادر به انجام این کار هستند اما تفاوت VisiPics این است: این برنامه عکس های ویرایش شده تکراری را در حافظه اش نگه میدارد.

VisiPics برنامه رایگان است و هیچ برنامه اضافی بر روی سیستمتان نصب نمی کند.

VisiPics

Duplicate File Finder

Duplicate File Finder یکی از برنامه های متن باز است.این برنامه تفاتی که با برنامه های دیگر دارد، این برنامه به دنبال فایل هایی میگردد که حجم آنها کاملا مشابه اند اگر فایل را پیدا کرد آن را بررسی میکند و اگر متوجه یکسان بودن آنها شد آن را به شما نشان میده.

تفاوت  Duplicate File Finder این است که این برنامه بسیار سریع است.اگر شما به دنبال یک اسکن سریع میگردید این برنامه مناسب است.اما اگر دنبال پیدا کردن فایل های یکسان با دقت هستید بهتر است از این برنامه استفاده نکنید.

Duplicate File Finder

این لیست، قطعا یک لیست کامل نیست اما برنامه های معرفی شده برنامه هایی هستند که رایگان اند و شما را مجبور نمیکند روی سیستمتان برنامه ها و ابزار های اضافه نصب کنید.

توجه کنید که نباید فایل های تکراری سیستم را پاک کنید برای مثال مسیر های C:\Program Files و  C:\Windows.بعضی از برنامه ها برای اجرا شدن نیاز به داشتن فایل های تکراری در مکان های مخطلف دارند. پس دست از سر فایل های سیستم بردارید و فایل های شخصیتان را مرتب کنید!

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

پیدا کردن و حذف کردن فایل های تکراری

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.