نکات لازم قبل از تغیر تم در وردپرس

سلام خدمت شما دوستان عزیز

امروز در خدمت شما هستم با آموزش نکات لازم قبل از تغیر تم در وردپرس

با ای تاتس همراه باشید 🙂

نکته اول :برداشتن یادداشت از قالب و اطلاعات سایت خود


بسیاری از کاربران وردپرس در وب جستجو می کنند تا راه حل هایی برای مشکلاتشان پیدا کنند. اغلب آنها این راه حل ها را به صورت قطعه ای پیدا می کنند که به صورت دستی در تم خود مانند functions.php یا یک فایل دیگر اضافه می شوند. از آنجا که این تغییرات یکبار انجام شد، مردم تمایل دارند که آنها را نادیده نگیرند. از طریق فایل های تم خودبروید و تمام کد اضافی که اضافه کرده اید را ضبط کنید. شما همچنین می خواهید زمان بارگذاری تم فعلی خود را بررسی کنید، زیرا به این ترتیب می توانید این دو را مقایسه کنید. به یک سایت مانند Pingdom Tools بروید یا از YSlow برای تست کردن صفحات مختلف استفاده کنید (بله صفحات مختلف، نه فقط صفحه اصلی).

نکته دوم :مراقب ساید بار ها یا ستون های کناری سایت خود باشید


شما باید مطمئن شوید که تم جدید شما آماده ویجت است. ویجت نوار کناری واقعا آسان است زیرا بسیاری از کاربران از آن برای سفارشی کردن آن استفاده می کنند. ما متوجه می شویم که ستون های فرعی احتمالا بیشترین منطقه سفارشی سایت های وردپرس را دارند. افراد تغییرات زیادی مانند اضافه کردن متون سفارشی، تصاویر، لینک ها، تبلیغات و دیگر ویجت ها ایجاد می کنند. اگر از یک تم ویجت فعال استفاده می کنید و به قالبی متصل می شوید که ویجت آماده نیست، پس همه آن را از دست خواهید داد. اگر از یک تم وردپرس فعال با ویجت استفاده می کنید، این مسئله ای نیست.

همچنین هر چیزی که شما در فایل sidebar.php از تم قدیمی خود تغییر دهید، مجددا رونویسی خواهد شد. بنابراین مطمئن شوید که این کد ها را در نوار کناری جدید اضافه می کنید.

نکته سوم:ردیابی را از دست ندهید


اکثر وبلاگ نویسان از نوع تجزیه و تحلیل استفاده می کنند که آیا آن گوگل آنالیتیک یا یکی از سرویس های دیگر است. بسیاری از ما پلاگین ها را برای اضافه کردن کدهای ردیابی استفاده نمی کنیم. بعضی از ما فایل footer.php را باز کرده و کدها را اصلاح می کنیم. برخی از تم های ما نقطه ای برای قرار دادن کد adsense دارند. هر کدام از موارد مورد شماست، می خواهید اطمینان حاصل کنید که کد ردیابی خود را به قالب جدید خود کپی و جایگذاری کنید. این یکی از مواردی است که کاربران معمولا نادیده گرفته می گیرند. از آنجا که این بسیار ساده است، بسیاری از ما آن را فراموش کرده ایم.

نکته چهارم:آیا Rss شما خوب کار میکند؟


بسیاری از ما از FeedBurner برای خوراک RSS وردپرس استفاده می کنیم. یکی از بخش های ادغام FeedBurner به وردپرس، FeedBurner شما به صورت پیشفرض این امکان را میدهد که بتوانید تجزیه و تحلیل خود را در مشترکین خوراک خود داشته باشید. بسیاری از تم ها مانند پیدایش، تم استاندارد و دیگران به شما امکان می دهد FeedBurner را از پانل تنظیمات خود ادغام کنید. شما باید مطمئن شوید که خوراک خود را به FeedBurner هدایت می کنید در غیر این صورت دو RSS برای وبلاگ شما وجود دارد. اصلی وردپرس و FeedBurner یکی است که اطلاعات را از RSS Feed خود وردپرس دریافت می کند. به غیر از این، شمار بسیاری از مشترکین را که به دلیل اشتراک آنها با استفاده از / feed / url که دیگر به FeedBurner نمیرسد، از دست خواهید داد. باز هم این بدان معنا نیست که شما آنها را از دست می دهید، فقط بدان معنی است که شما نمی توانید آنها را در شمارش FeedBurner ببینید.

نکته پنجم:پشتیبان گیری !!


شما هرگز ایجاد یک پشتیبان را  از دست ندهید. به عنوان یک اقدام احتیاطی، شما باید تمام فایل های تم، پلاگین ها و پایگاه داده خود را پشتیبان گیری کنید. اگر چه هیچ چیز نباید اتفاق بیفتد، اما شما هرگز نمی توانید امن باشید. شما می توانید از BackupBuddy برای ایجاد پشتیبان کامل سایت ، شما استفاده کنید.

نکته ششم:حالت تعمیر و نگهداری


Maintenance Mode WordPress

ه حالت تعمیر و نگهداری را برای 15 تا 20 دقیقه روشن کنید تا بتوانید مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند. هنگامی که حالت تعمیر و نگهداری را راه اندازی کرده اید، برای جلوگیری از پیشرفت و فعال کردن تم جدید، بهتر است.

نکته هفتم:تست تمام قابلیت ها و پلاگین ها


هنگامی که تم جدید فعال شده، باید مطمئن شوید که تمام قابلیت ها را حفظ کرده اید و پلاگین ها هنوز هم کار می کنند. به یاد داشته باشید که لیست یادداشت های خوب OL که در مرحله 1 ایجاد کرده اید،در این زمان است که می تواند مفید باشد. اگر قبلا کار نکرده اید، هر وظیفه ای را که می خواهید از تم قدیمی به قالب جدید اضافه کنید، برگردانید. سعی کنید از تمام ویژگی های شامل اما نه محدود به روند نظر، صفحات تک پست، جستجو، صفحه 404، صفحه بایگانی، صفحه تماس و غیره مطمئن شوید که همه ویجت های شما هنوز وجود دارد و کار می کنند.

در مقابل پلاگین، شما فقط می خواهید مطمئن شوید که قالب بندی هنوز هم یکسان است. بسیاری از پلاگین ها از شیوه های موجود خود برای نمایش خروجی خود استفاده می کنند. بنابراین شما احتمالا می خواهید اطمینان حاصل کنید که آنها هنوز با تم جدید خوب هستند.

نکته هشتم:سازگاری مرورگر صلیب


Cross Browser Compatibility

سایت خود را در تمام مرورگرهایی که به آنها دسترسی دارید، تست کنید. مرورگرها تمایل دارند چیزهای مختلف را ارائه دهند. به خصوص اینترنت اکسپلورر ،شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که طراحی شما به خوبی در مرورگرهای بزرگ به نظر می رسد. برخی از تم های زیبا به دنبال تمایل به شکستن در مرورگرهای مختلفن. بنابراین اگر تعداد زیادی مخاطب شما از اینترنت اکسپلورر استفاده کنند، می خواهید اطمینان حاصل کنید که هنوز برای آنها در دسترس است.

نکته نهم:Google Adsense


اگر از Google Adsense یا شرکت آگهی دیگری استفاده می کنید که به شما امکان می دهد آنها را فرمت کنید، پس بهتر است که آنها را سفارشی کنید. به عنوان مثال، سایت قبلی شما نارنجی بود، بنابراین شما لینک های نارنجی برای Google Adsense داشتید. حالا اگر آبی باشد، احتمالا می خواهید این را به حساب آورید.

همین امر برای ویجت توییتر، فیس بوک مانند دکمه ها و غیره تنظیم کاربران با رنگ جدید خود . اگر از یک نور به یک طراحی تیره می روید یا بالعکس، پس شما باید این تغییرات را انجام دهید.

نکته دهم:اجازه دهید کاربران خودشون بفهمند


Announcement

حالت تعمیر و نگهداری را خاموش کنید و یک پست وبلاگ سریع بنویسید تا کاربران بتوانند بفهمند. توجه داشته باشید، شما فقط در مورد چک کردن 15-20 دقیقه زمان نیاز دارید.هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید تمام اشکالات را بدست آورید. با اجازه دادن به کاربران خود می دانید، می توانید ،انتظار داشته باشید که گزارش های مربوط به اشکالات را دریافت کنید.

نکته یازدهم:پلاگین هرس


تم ها در حال حاضر با بسیاری از ویژگی های پیش بارگذاری شده است. به عنوان مثال، اگر شما از پیدایش یا یکی دیگر از تم های BreadCrumbs استفاده می کنید، می توانید از پلاگین Breadcrumb  استفاده کمیئ تا از دستش خلاص شوید. مفهوم ساده است. از چیزهایی که نیازی ندارید خلاص شوید یکی از چیزهایی که باید مطمئن شوید این است که اغلب پلاگین ها می توانند کار را بهتر انجام دهند. به عنوان مثال بسیاری از تم ها با تن از ویژگی های جستجوگرها می آیند. پیدایش، پایان نامه، تم استاندارد، و همه دیگر ویژگی های SEO خود را دارند. ما می خواهیم از یک پلاگین بسیار قدرتمند مانند WordPress SEO توسط Yoast استفاده کنیم. گزینه های خود را عاقلانه انتخاب کنید.

نکته دوازدهم:هنگام تغییر تغییرات کودک را انجام دهید


شما با یک قالب جدید در اینجا کار می کنید، بنابراین احتمالا بهتر است که دقت کنید که تغییرات ایجاد کنید. عناصر کوچکتر را تغییر دهید تا مطمئن شوید که در تمام مرورگرها به درستی رفتار می کند. سپس هنگامی که شما به اندازه کافی راحت هستید، می توانید تغییرات شدید ایجاد کنید. مهم است که ساختار و معنای تم جدید را قبل از اینکه تغییرات بزرگی انجام دهید، یاد بگیرید. این به شما این امکان را می دهد تا فورا مشکل را شناسایی کنید.

نکته سیزدهم: زمان بارگذاری


اعداد زمان بارگذاری را که روی تم قدیمی خود داشته اید (از آیتم 1 این لیست چک کنید)، و دو را مقایسه کنید. ببینید که چه کاری می توانید برای بهبود زمان بارگیری انجام دهید با چک کردن نمایش Syed در Slideshare.

نکته چهاردهم:مانیتور میزان گشت و گذار


پس از تعویض تم ها، می خواهید اطمینان حاصل کنید که شما نظارت بر میزان لغزش را دارید. برخی از تم ها زمانی که به مرور خوانندگان در اطراف سایت شما می آیند نسبت به دیگران دوستانه تر هستند. اگر میزان گشت و گذار در مقایسه با موضوع قبلی افزایش یافته باشد، احتمالا باید روی آن کار کنید. افزودن ویجت های مرتبط، ویجت های ارسال پست های محبوب، و یا به سادگی تماس های بهتر برای خوانندگان جدید.

نکته پانزدهم:به خوانندگان خود گوش کنید و بهبود دهید


هنگامی که یک طراحی جدید بیرون می آید، کاربران همیشه پیشنهادات دارند. آنها یا یک ویژگی خاص را دوست دارند یا از یک ویژگی خاص نفرت دارند. با مخاطبین خود با استفاده از نظرسنجی ها یا نظرسنجی های فیس بوک ارتباط برقرار کنید. ببینید که آنها چه چیزی را دوست دارند بهبود ببخشند و پس از آن کارشان را انجام می دهند.

امیدوارم بهره کافی را برده باشید 🙂

مطالب مرتبط

آموزش ریست کردن مودم های TP-Link مخابرات

نحوه اضافه کردن LiveChat به فروشگاه WooCommerce شما و افزایش فروش

چگونه 502 Bad Gateway Error را در وردپرس حل کنیم

آموزش ثبت و تائید وبسایت وردپرس شما در Pinterest

ترفندهای جستجو در گوگل

تبدیل PDF و عکس به Word بدون نرم افزار!

نکات لازم قبل از تغیر تم در وردپرس

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.