نقد و بررسی بازی FIFA 17

این مطلب از سایت قدیمی منتقل شده و ممکن است اشکالات زیادی دشته باشد. لطفا در صورت مشاهده ی هر گونه ایراد، گزارش دهید

بی شک یکی از بهترین بازی های ورزشی که هر سال کاربران زیادی بی صبرانه منتظر انتشار آن هستند، محصول جذاب شرکت EA GAMES به نام FIFA است. امسال همه ی ما با شوق بیشتری انتظار منتشر شدن FIFA 17 را می کشیدیم، چرا که از قبل اخباری که از این نسخه در اختیارمان قرار گرفته بود نشان دهنده ی تغییرات جذابی در این نسخه بود. همراه ما باشید با بررسی بازی FIFA 17.

اگر در ابتدا بخواهیم کمی فنی به بازی نگاه کنیم، نکته ای که به وضوح قابل مشاهده است تغییر موتور بازی از موتور اختصاصی ایگنایت به فراست بایت است. پیش از این برای سری بازی های فیفا از موتور ایگنایت استفاده می شد اما این بار شرکت EA تحول بزرگی در این بازی ایجاد کرده که آن استفاده از موتور قدرتمند فراست بایت است. این موتور قدرت خود را به خوبی در بازی هایی مثل Battlefield ثابت کرده است و استفاده از آن در فیفا هم نتیجه ی بسیار مطلوبی را به همراه داشته است. اگر تصاویر و شخصیت ها را بین دو بازی فیفا 16 و فیفا 17 مقایسه کنیم به راحتی می توانیم شاهد این بهبود چشم گیر در بخش گرافیک که ناشی از تغییر موتور بازی است باشیم.

fif1617-4

البته تاثیر این موتور فقط در بخش گرافیک نیست و در روند بازی یا Game Play هم تاثیر خوبی داشته و بازی را تا حد زیادی به واقعیت نزدیک کرده. در کل می توان گفت استفاده از موتور فراست بایت باعث واقعی شدن بازی فیفا 17 هم از نظر گرافیکی و هم از نظر روند بازی شده است.

حال اگر از نگاه فنی بگذریم و بیشتر به عنوان یک Gamer به فیفا 17 نگاه کنیم می توانیم ویژگی های جدید این نسخه را دریابیم. در ضربات آزاد کنترل بیشتری در اختیارتان قرار دارد و در ضربات کرنل می توانید با یک نشانگر در محوطه ی جریمه انتخاب کنید که توپ به کدام نقطه ارسال شود.

maxresdefault

screenshot-622

ما بقی قسمت های بازی شامل Career Mode و FUT (FIFA Ultimate Team) تغییر چشمگیری نداشته اما با این حال تغییراتی مثل اضافه شدن چند آواتار جدید برای انتخاب به عنوان مربی را شامل بوده است.

ماجراجویی در فیفا 17 با اضافه شدن بخشThe Journey

شاید بتوان گفت جذاب ترین بخشی که به فیفا اضافه شده و در سری های پیش وجود نداشت بخش داستانی The Journey است. در این بخش شما زندگی یک بازیکن جوان به نام الکس هانتر (Alex Hunter) را پیش می برید. این بازیکن در لیگ انگلیس است و در ابتدا قدرت و توانایی چندانی ندارد. در ابتدا شما می توانید انتخاب کنید که می خواهید ماجراجویی خود را در کدام تیم شروع کنید. شاید وجود تیم های قوی در لیست شما را وسوسه کند که به آن ها بپیوندید، اما دست نگه دارید! این کار می تواند بازی را برای شما کسل کننده کند. چرا که در ابتدا شخصیتی که در دسترس شماست توانایی بالایی ندارد و اگر در یک تیم قوی باشد احتمالا اکثر مواقع روی نیمکت خواهد بود! بنابراین بهتر است قدم به قدم پیشرفت کنید و از این بخش ماجراجویی با فیلم های جذابش نهایت لذت را ببرید.

جمع بندی

شاید در ابتدا با توجه به تغییر موتور بازی، روند بازی کمی برایتان سخت باشد یا حتی فکر کنید این موضوع نسبت به نسخه ی قبل فیفـا یک عیب محسوب می شود. ولی کمی که تمرین کنید متوجه جذابیت بازی و واقعی تر شدن آن خواهید شد. این امر باعث شده تا فیفا فاصله ی چشمگیری با رقیب خود، KONAMI بگیرد. همچنین اضافه شدن بخش داستانی The Journey باعث تجربه ی سبک جدیدی از بازی در بین بازی های ورزشی شده است.

مطالب مرتبط

آموزش گرفتن پلاس رایگان 14 روزه

نقد و بررسی PES 2017

دانلود و انتقال بازیها و آپدیتهای PS4 توسط کامپیوتر با نرم افزار PSX Download Helper

آموزش ساخت اکانت PSN در کنسول PS4

آموزش قسمت settings در ps4

اسامی استادیوم های بازی FIFA 17 اعلام شد

نقد و بررسی بازی FIFA 17

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.