نحوه ساخت پوشه غیر قابل حذف در ویندوز بدون هیچ برنامه ای

نحوه ساخت پوشه غیر قابل حذف در ویندوز

در ویندوز ما قابلیتهای زیادی برای محافظت از فایلهای شخصی خود در برابر دسترسی های نابجا داریم. برای مثال می توانیم بر روی فایلها پسورد بگذاریم یا آنها را ناپدید کنیم و خیلی قابلیتهای دیگر که می توانیم بر روی فایلها انجام دهیم. با ما با ساخت پوشه غیر قابل حذف در ویندوز همراه باشید.

در این پست قرار است که نحوه ساخت پوشه غیر قابل حذف و غیر قابل تغییر نام در ویندوز را به شما آموزش دهیم. با این ترفند کسی نمی تواند فایلهای شما را پاک کند. فقط شما قادر خواهید بود که این فایل را پاک کنید. این ویژگی به طرز شگفت انگیزی جالب است و بیشتر کاربران فکر نمی کنند که ویندوز دارای چنین قابلیتی باشد و بتوان پوشه ای در آن درست که غیر قابل حذف یا تغییر نام باشد.

نحوه ساخت پوشه غیر قابل حذف در ویندوز

سعی کنید که در ویندوز پوشه هایی با نام های con , aux , lpt1 , lpt2 تا lpt9 بسازید. شما موفق نخواهید شد. این اسامی که قبلتر ذکر شد رزرو ویندوز هستند و شما نمی توانید با این اسامی پوشه ای بسازید. حالا مراحل زیر را دنبال کنید:

با زدن کلید Windows + R برنامه Run را اجرا نمایید. درون آن کد cmd را وارد نمایید و اینتر را بزنید.

نکته: به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید پوشه غیر قابل حذف در درایوی که ویندوز در آن نصب شده باشد درست کنید. یعنی اگر در درایو C ویندوز نصب شده باشد شما می توانید از این ترفند در درایو C استفاده کنید.

😀 یا :E را تایپ کنید و اینتر را بزنید.

سپس کد \md con را وارد کنید و اینتر را بزنید.

می توانید از بقیه کلمات مانند aux , lpt1 , lpt2 و بقیه کلماتی که در بالا ذکر شد استفاده کنید.

حالا درایو D یا E یا هر درایوی که تایپ کردید را باز کنید. یک پوشه به اسم con می بینید اگر بخواهید آنرا حذف یا تغییر نام دهید ویندوز یک پیام حاوی ارور به شما نشان می دهد.

نحوه پاک کردن فایلها

شما نمی توانید این پوشه ها را به صورت دستی پاک کنید و باید تمامی مراحل بالا را طی کنید و به جای \md con باید \rd con را بزنید و خواهید دیگر پوشه ای به اسم con وجود نخواهد داشت.

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

نحوه ساخت پوشه غیر قابل حذف در ویندوز بدون هیچ برنامه ای

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.