میانبر های Start Menu در ویندوز 10

ویندوز میانبرهای مختلفی را دارا می باشد. اینجا ما بعضی از میانبرهای منوی استارت یا Start Menu را به شما معرفی میکنیم. این کلیدهای میانبر سرعت کار شما با ویندوز را بسیار بالا خواهد برد. با ما همراه باشید.

Taskbar ، Action Center و File Explorer از میانبرها پشتیبانی می کنند. دسکتاپ مجازی که در وینوز 10 معرفی شد دارای میانبرهایی هم می باشد. یکی دیگر از ویژگی های ویندوز منوی شروع (Start Menu) می باشد. البته ویندوز خیلی وقت است که دارای Start Menu می باشد ولی نه به این شکل. کمتر کسی هست که از میانبرهای Start Menu خبر داشته باشد حالا ما در اینجا چند میانبر برای شما آماده کردیم.

باز کردن Start Menu – Ctrl + Esc

اکثر کیبورد ها حتی کیبوردهای ارزان قیمت کلید ویندوز را در خود دارا هستند که می توانند با آن Start Menu را باز کنند ولی بعضی از کیبورد ها فاقد این کلید هستند. شما می توانید با گرفتن کلید های گفته شده Start Menu را باز کنید.

انتخاب برنامه و فولدرهای موجود در Start Menu

اگر شما Start Menu را باز کنید شما می توانید با کلید های بالا پایین به راحتی بین نرم افزار ها و فولدر های موجود حرکت کنید و با زدن کلید اینتر آن فولدر یا برنامه باز می شود. شما به کمک Shift + F10 می توانید بر روی برنامه یا فولدری که هستید راست کلیک کنید.

طویل و عریض کردن منوی استارت Start Menu – Ctrl + Arrow keys

همینطور شما می توانید با کلید کنترل و جهات طول و عرض Start Menu را آنطور که دوست دارید تنظیم کنید. البته این کار با موس هم قابل انجام است ولی این میانبر در کیبورد همان کار موس را می کند. کنترل + چپ و راست Start Menu را عریض می کند و کنترل + بالا پایین آنرا طویل میکند.

حرکت دادن برنامه ها (کاشی) – Alt + Shift + Arrow keys

شما می توانید با این کلیدهایی که گفته شده به راحتی برنامه مورد نظر را تغییر مکان دهید.

برنامه ها را داخل فولدر کنید – Ctrl + Shift + Arrow keys

وقتی شما بخواهید با موس یک برنامه را با یکی دیگر وارد یک فولدر کنید خیلی سخت است چون برنامه مورد نظر مداوم به اطراف می رود. برای اینکار از میانبرهای کیبورد استفاده کنید.
Start Menu را باز کنید با کمک جهات به برنامه مورد نظر بروید حالا Ctrl + Shift را بگیرید شما وارد بخش ویرایش شدید. از جهات استفاده کرده و رو برنامه دیگر که می خواهید با برنامه انتخاب شده در یک فولدر باشند بروید. سپس Ctrl + Shift را رها کنید.

مطالب مرتبط

چگونه یک درایو را در ویندوز مخفی کنیم؟

راهکار های مخفی کردن فایل (ویندوز 10)

افزودن پیش‌ نمایش فایل‌های PSD به اکسپلورر ویندوز 10

آموزش تبدیل Word به PDF با doPDF

ترفند های عجیب و جالب ویندوز!

نحوه نمایش ثانیه در ساعت تسکبار ویندوز 10

میانبر های Start Menu در ویندوز 10

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.