مرتب سازی داده ها در یک ردیف در اکسل

برنامه مایکروسافت اکسل برنامه قوی در زمینه محاسبات می باشد. شما می توانید مرتب سازی کنید فرمول به آن اضافه کنید و کاری کنید که آسانتر بشود خواند. نمودارهای زیادی می توانید به آن اضافه کنید به صورت پیشفرض داده ها در یک ستون مرتب سازی می شوند ولی ما می خواهیم داده ها را در یک ردیف مرتب سازی کنیم. در این آموزش یاد میگیریم چگونه در یک ردیف تمام داده ها را مرتب کنیم

برنامه اکسل را باز کرده و داخل آن داده اضافه کنید.

شما می توانید داده ها بر اساس ردیف از کمترین تا بیشترین یا بر اساس حروف الفبا مرتب سازی کنید. در بالای برنامه به تب Data بروید و روی Sort کلیک کنید. پنجره ای جدیدی باز خواهد شد شما بر روی Options کلیک کنید

در این پنجره جدید باز شده شما باید انتخاب کنید که داده ها بر چه اساس مرتب سازی شوند. چون شما میخواهید که داده ها در یک ردیف مرتب سازی شوند گزینه Sort left to right را بزنید و OK را بزنید.

حالا در پنجره قبلی شما 3 ستون به نامهای Row ، Sort on و Order دارید. برای ستون Row شما نام اون ردیفی که میخواهید داده ها را مرتب سازی کنید انتخاب کنید. در ستون Order که شما چطور می خواهید مرتب سازی کنید ودر ستون Sort on شما می توانید داده ها را با توجه به Values ، رنگ ، فونت و آیکون سلها انتخاب کنید.

OK را بزنید و تمام شد. این پیشفرض اکسل را ازبین نمی برد و هر بار که شما بخواهید بر اساس ردیف مرتب سازی کنید باید این مراحل را انجام دهید. متسفانه هیچ راهی برای اینکه مرتب سازی بر اساس ردیف انجام بگیرند به جز این راه نیست. امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشد.

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

مرتب سازی داده ها در یک ردیف در اکسل

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.