فعالسازی Google Play Protect در اندروید

گوگل پلی استور هم مانند اپل اپ استور دارای برنامه های تقلبی می باشد. توسعه دهنده ها شاید به این برنامه اسکریپت های مخرب اضافه کنند و این برنامه را در گوگل پلی استور آپلود کنند. گوگل برای اینکه کاربران را از شر این برنامه ها محافظت کند Google play protect را منتشر کرد. با ما همراه باشید.

این برنامه قادر است که تمامی برنامه هایی که در دستگاه خود دارید را اسکن کند و از بی خطر بودن آن اطمینان حاصل کند. Google play protect برای تمامی کاربران اندروید موجود می باشد. همینطور این برنامه می تواند برنامه ای را که در حال دانلود آن هستید را نیز اسکن کند.

فعالسازی Google Play Protect

به Settings > Securtiy & Location > google play protect بروید. گزینه Scan devices for securtiy threats را فعال کنید.

در حالت پیشفرض این گزینه فعال نمی باشد ولی شما با فعال کردن آن علاوه بر اینکه برنامه های دانلودی اسکن می شوند ، برنامه های موجود دردستگاه نیز اسکن می شوند.

همینطور یک گزینه دیگر به اسم Improve harmful app detection می باشد که اگر آنرا فعال کنید شما اطلاعات خود را با گوگل در اشتراک خواهید گذاشت. این کار باعث می شود در طولانی مدت شناسایی تهدید بهبود یابد.

Google play protect به صورت اتوماتیک برنامه مخربی را پاک نمی کند آنرا پیدا می کند و به شما هشدار می دهد و این به شما بستگی دارد که برنامه مشکوک را پاک کنید یا نکنید.

Google play protect فایل ها را اسکن نمی کند

این برنامه مختص برنامه ها طراحی شده است و قادر به اسکن فایلها در دستگاه شما نمی باشد. دستگاه های اندرویدی قادرند هر نوع فایلی را در خود ذخیره کنند و اگر فایل مخربی را دانلود کنید این برنامه جلوی آنرا نمی گیرد ولی به شما در مورد سایتهای مخرب هشدار می دهد.

مطالب مرتبط

به اشتراک گذاشتن پست دیگران بر روی استوری خود

آموزش پیدا کردن مکان و Ip افراد در تلگرام

چگونه یک حساب کاربری Facebook بسازیم؟

دو روش کاهش مصرف اینترنت گوشی‌های اندروید

چگونه یک Apple ID بسازیم؟

آموزش مخفی کردن فایل و پوشه در اندورید

فعالسازی Google Play Protect در اندروید

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.