آموزش ساخت یک شخصیت پشمالو در فتوشاپ

امروز آموزش طراحی یک شخصیت جالب و پشمالو را در نرم افزار فتوشاپ رو به همراه آموزش نصب براش براتون قرار دادم؛ امیدوارم از این آموزش لذت ببرید😉

قبل از شروع آموزش باید بگم که ابزار های مورد نیاز برای این آموزش مثل همیشه در آخر توضیحات قرار داده شده.

یک صفحه جدید در هر ابعادی که دوست دارید و با رنگ «000000» بسازید سپس باید یک دایره با هر رنگی که دوست دارید شخصیتتون داشته باشه بسازید من در اینجا از رنگ «9c0014» استفاده کرده ام اما انتخاب این رنگ سلیقه ای است؛ خوب برای ساخت دایره باید از بین ابزار های shape دایره را انتخاب کنید.

نکته: در هنگام کشیدن دایره کلید Sift را نگه دارید تا دایره تبدیل به بیضی نشود.

بعد باید دایره را در مرکز صفحه بگزارید برای این کار ابزار Move را انتخاب کنید (یا میتونید این کارو با فشردن کلید V انجام بدین)  بعد همون طور که روی لایه shape هستید کلید های Ctrl+A را انتخاب کنید تا گزینه هایی در بالای صفحه ظاهر شود،سپس گزینه های نشان داده شده در تصویر زیر را انتخاب کنید.

بعد باید از بین براش های این آموزش براش «285» رو انتخاب کنید.

آموزش نصب براش

شما باید قبل از نصب براش منوی تنظیمات براش رو در فتوشاپتون فعال کنید؛ برای این کار به منوی windows در بالای صفحه رفته و تیک «Brush» بزنید تا در محیط کارتان ظاهر شود شما میتوانید در این منو براش های مد نظرتون رو مشاهده و انتخاب کنید و همچنین  یکسری تغیراتی مثل اندازه براش،بازه رنگی براش و… رو روی اون اعمال کنید.

نکته: البته شما میتوانید به جای فعال کردن این بخش در هنگامی که ابزار براش را انتخاب کرده اید با کلیک راست کردن به موارد مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید اما تمامی تنطیمات مورد نیاز براش در این روش در دسترس شما قرار نمیگرد.

و اما بریم سراغ وارد کردن براش به این بخش (یا همون نصب براش) برای این کار چند راه وجود دارد که بهترین و ساده ترین راه برای این کار این است که بر روی فایل براش کلیک راست کرده و open Whatرا انتخاب کنید سپس از بین موارد موجود فتوشاپ رو انتخاب کنید.

به همین سادگی براش های مد نطرتون در بخش Brush که اون را فعال کردید ظاهر میشه و میتونید اون رو انتخاب کنید.

نکته: تمامی فایل های براش دارای پسوند abr هستند

پس از نصب براش و انتخاب براش «285» باید مو های اطراف شخصیتمان را ایجاد کنیم برای این کار کلید Ctrl را نگه داشته و روی لایه دایره برید و زمانی که موستان به حالت یک مربع نقطه چین در آمد روی این لایه کلیک کنید، همان طور که مشاهده میکنید دایره به حالت انتخاب در آمده بعد کلید های Ctrl+Shift+I رو بزنید تا انتخابتان برعکس شود حالا یک لایه جدید بسازید (یا میتونید این کارو با فشردن کلید Ctrl+Shift+N انجام بدین) و اسم اون رو Hair1 بزارید؛ سپس با همان براشی که انتخاب کردید مو های اطراف بدن شخصیت(دایره) را ایجاد کنید.

نکته: در هنگام اعمال این براش(قلمو) باید همراه با چرخش دایره براشتان را نیز بچرخانید برای این کار میتوانید به بخش تنظیمات براش رفته یا با کلیک راست کردن مانند تصویر زیر براشتان را بچرخانید.

تصویر نهایی باید چنین چیزی باشد.

حالا باید داخل بدن را نیز از مو پرکنیم پس یک لایه جدید بسازید(یا میتونید این کارو با فشردن کلید Ctrl+Shift+N انجام بدین) و اسم اون رو Hair2 بزارید، سپس همان براش «285» را انتخاب کنید و به بخش تنظیمات بروید و موارد زیر را اعمال کنید،تا  براشتان به صورت تصادفی بچرخد.

حالا براشتان را بر روی بدن شخصیتتان اعمال کنید.

نکته: اگر براشتان از دایره بیرون بزند اشکالی ندارد حتی مقدار کمی از این بیرون زدگی موجب طبیعی تر شدن کار میشود.

تصویر نهایی باید این چنین باشد.

حالا میریم سراغ چشم این شخصیت که مهمترین بخش آن است ابتدا از بین ابزار های shape دایره را انتخاب کنید و سپس یک دایره متناسب با اندازه شخصیتتان ایجاد کنید و رنگ اون رو روی «c0c0c0» قرار بدید بعد کلید های Ctrl+T را بزنید وکلیک راست کنید حالا از بین گزینه های موجود Warp رو انتخاب کنید و سعی کنید خطوط اون رو مثل تصویر زیر تنظیم کنید.

حالا دوباره یک دایره کوچک تر در داخل سفیدی چشم و بارنگ «1a1a1a» بسازید و مثل مرحله قبل تنطیمات زیر را روی آن اعمال کنید.

چشم شخصیت در واقع در همین جا به پایان رسیده اما میتوانید برای زیباتر شدن کار قطراتی را در سیاهی چشم شخصیت ایجاد کنید؛ برای این کار دقیقا باید مثل مراحل قبل اعمال کنید اما این بار با رنگ «ffffff» و همچنین به دلیل اینکه این قطرات بسیار کوچک است خودتان میتوانید به دلخواه به آن حالت بدهید.

پس از پایان یک چشم تمامی بخش های آن را انتخاب کنید و کلید های Ctrl+G را بزنید تا تمام این بخش ها در یک پوشه قرار بگیرد حالا بازدن کلید های Ctrl+J از این پوشه یک کپی بگیرید و هریک از چشم ها را در محل مناسبی مانند تصویر زیر قرار بدهید.

حالا برای زیبا تر شدن کار باید برای شخصیتمان یک پاپیون طراحی کنیم؛برای این کار ابتدا یک لایه جدید بسازید(یا میتونید این کارو با فشردن کلید Ctrl+Shift+N انجام بدین) سپس ابزار Lasso را انتخاب کنید(یا میتونید این کارو با فشردن کلید L انجام بدین) حالا سعی کنید با این ابزار یک مثلث ایجاد کنید و آن را به رنگ  دلخواهتان که در اینجا رنگ «008bff» است در بیاورید،بعد کلید های Ctrl+T را بزنید،کلیک راست کنید و از بین گزینه های موجود Warp رو انتخاب کنید و سعی کنید خطوط اون رو مثل تصویر زیر تنظیم کنید.

حالا دایره هایی را با هر رنگی که دوست دارید که در این جا «f5f5f5» است روی پاپیون ایجاد کنید و مانند قطرات چشم به آن حالت بدهید.

نکته: اگر به دایره های روی پاپیون حالتی هم ندهید ایراد ندارد.

سپس تمام بخش های پاپیون را انتخاب کنیددر یک پوشه قرار بدهید(یا میتونید این کار را با فشردن کلیدهای Ctrl+G انجام بدین) و اسم این پوشه رو Tie بزارید سپس با فشردن کلید های Ctrl+J از آن یک کپی بگیرید و در سمت دیگر قرار بدهید تا یک پاپیون ایجاد شود؛حالا باید به پاپیون حجم بدهیم برای این کار پوشه  Tie و کپی آن را در یک پوشه دیگر قرار بدهید بعد روی سمت راست این پوشه دوبار کلیک کنید تا منوی زیر باز شود سپس این تنظیمات را اعمال کنید.

و این هم کار نهایی؛امیدوارم که از این آموزش لذت برده باشید👋

این هم نمونه های دیگه

 

فایل های این آموزش

حجم:70Kb

رمز:www.etuts.ir

 

 

 

 

مطالب مرتبط

تصویر سیمکارت

طراحی سیمکارت گرافیکی!

تگ قیمت

طراحی تگ قیمت با فتوشاپ!

طراحی آیکون Rocket با فتوشاپ

10 چیزی که قبل از طراح شدن باید بدانید

آموزش طراحی تخم مرغ

طراحی لوگوی فلزی

آموزش ساخت یک شخصیت پشمالو در فتوشاپ

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.