آموزش ساخت یک تایپوگرافی با اعداد و حروف

در این مطلب آموزش ساخت یک تایپوگرافی رو گذاشتم که در اون می خوایم کلمات و کلیدواژه های دلخواه مون رو توی یک عدد پخش کنیم به طوری که اون عدد تقریبا نامرئی میشه اما با تکنیکی که برای پخش کلمات استفاده می کنیم، می تونیم ببینیمش!

ابتدا رنگ بکگراندتون رو با هر روشی که بلدید (سطل رنگ،fill و…) روی کد«000000» قرار بدید

نکته افرادی که به تازگی شروع به یادگیری فتوشاپ کردند باید بدانند که کد های رنگی را میتوانند در بخش های تغییر یا ایجاد رنگ وارد کنند تا به رنگ مد نظر برسند

در مرحله بعد با ابزار تایپ(که میتونید این کارو با فشردن کلید  t انجام بدین) با فونت های مختلف و پشت سر هم متن مورد نظرتون رو که در اینجا five هستش با رنگ«282727» در تمام صفحه قرار بدید.

نکته: سعی کنید اندازه متن ها خیلی بزرگ یا خیلی کوچیک نشه.

درمرحله سوم باید عدد مورد نظرتون رو در وسط صفحه قرار بدید که برای این کار از منوی ابزار،ابزار موو رو انتخاب کنید (یا میتونید این کارو با فشردن کلید  v انجام بدین) سپس کلید های ctrl+a رو برای انتخاب تمام صفحه بزنید تا گزینه هایی در بالای صفحه کار ظاهر بشه ومانند تصویر بالا این دو گزیه را انتخاب کنید تا عددتون در وسط صفحه قرار بگیرد.

حالا باید کاری کنیم که نوشته های زیر عددمون رنگی بشه برای این کار اول باید کلید ctrl را نگه داشته و مانند تصویر بالا روی نماد T کنار  لایه عدد 5 کلیک کنید تا عدد به حالت انتخاب در بیاید.

نکته:اگر دور عدد در تصویر به شکل انتخاب در نیامد باید این مرحله را دو باره تکرار کنید تا بتوان به مراحل بعد رفت.

در این مرحله ابتدا باید لایه عدد را خاموش کنید برای این کار نماد چشم کنار لایه را انتخاب کنید تا لایه خاموش شود سپس به منوی windows در بالای صفحه رفته و تیک «adjustments» بزنید تا در محیط کارتان ظاهر شود و سپس ابزاری که در تصویر بالا نشان داده شده را از بین ابزار های adjustments انتخاب کنید.

«

البته جعبه ابزار adjustments به صورت پیش فرض بالای منوی لایه ها قرار دارد
»

آموزش کار با curves

از این ابزار برای تغییر رنگ استفاده میشود و برای کار با آن منویی که روی آن نوشته RGB  را انتخاب کرده در این منو چهار گزینه RGB – red – green – blue  وجود دارد که با انتخاب هر گزینه میتوانید مقدار آن را با حرکت دادن خطی مورب که در زیر آ ن است تغییر دهید

حالا بریم سراغ کاربا هر یک از این چهار گزینه گزینه، RGB برای افزایش تیرگی و روشنی تصویر است و با تغییر دادن آن میتوانید تصویر تان را تیره و روشن کنید، اما سه گزینه دیگر برای تغییر کلی رنگ است که با تغییر آن ها میتوانید به رنگ های کاملا جدیدی دست پیدا کنید.

البته این ابزار امکانات دیگری هم دارد که در این کار مورد استفاده قرار نمیگیرد.  

نکته: بهترین رنگ ها برای این کار رنگ های آبی روشن و زرد است

پس از تغییر رنگ نوشته، شما باید تصویری مانند تصویر بالا داشته باشید.

خوب همون طور که دیدید این تغییر رنگ روی تمام نصویر اعمال شده اما ما میخواستیم این تغییر تنها روی نوشه five باشد پس باید این ایراد رو برطرف کنیم برای این کار ابتدا تمام لایه ها ی five  را انخاب کنید و کلید های ctrl+G را همزمان بزنید تا تمام لایه های five  در یک پوشه قرار گیرد سپس لایه curves1 را بالای پوشه ای که ساخته اید بگزارید سپس کلید alt را نگه داشته و موس را بین لایه curves1 و five  ببرید تا موس به حالت یک فلش رو یه پایین در بیاید سپس در همان جا کلیک کنید.حالا باید تصویری مانند نمونه بالا داشته باشید.

سپس لایه عدد 5 را انتخاب کنید و آن را به پایین گروهی که ساختید ببرید و بعد با دو بار کلیک کردن روی نماد T این لایه میتوانید رنگ آن را به کد«121212»تغییر دهید.

مرحله آخر شاید سلیقه ای باشد پس انجام دادن آن الزامی نیست.همان طور که در تصویر اول دیدید بخش هایی از کار بلور شده بود که برای این کار باید تمام لایه هارا انتخاب کرده و کلیک راست کنید از بین موارد موجود گزینه «convert to smart object» را انتخاب کنید،سپس به منوی filter در بالای صفحه بروید و  از گزینه blur gallery دومین مورد را انتخاب کنید و تنظیمات تصویر بالا را روی آن اعمال کنید پس از اعمال تغییرات ok را بزنید.

این هم تصویر نهایی در دو رنگ متفاوت امیدوارم که از این آموزش خوشتون اومده باشه👋

 

مطالب مرتبط

تفاوت حجم تصویر در عوض کردن پسند آن

کم کردن حجم تصویر بدون افت کیفیت!!!

آموزش طراحی پوستر ساده برای ماه محرم

تصویر سیمکارت

طراحی سیمکارت گرافیکی!

تگ قیمت

طراحی تگ قیمت با فتوشاپ!

طراحی آیکون Rocket با فتوشاپ

10 چیزی که قبل از طراح شدن باید بدانید

آموزش ساخت یک تایپوگرافی با اعداد و حروف

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.