آموزش ساخت تصویر سورئال بسکتبالیست

امروز براتون یک آموزش ساده و زیبا گذاشتم که حتی کسانی که تا حالا با فتوشاپ کار نکردن هم میتونن این کار به راحتی انجام بدن همچنین آموزش کار با ابزار Pen و نصب براش رو هم در داخل این آموزش قرار دادم امیدوارم از این آموزش لذت ببرید?

قبل از شروع آموزش باید بگم که اگر میخواهید تصاویر و براش های لازم برای این کار رو  تهیه کنید در آخر توضیحات قرار داده شده.

در اولین مرحله و بعد ار بارکردن تصویر مد نظر در نرم افرار فتوشاپ میریم سراغ توپ تا به اون افکت آتش رو اضافه کنیم ابتدا ابزار Pen رو انتخاب کنید (یا میتونید این کارو با فشردن کلید P انجام بدین) و بعد با کمک این ابزار اطراف توپ رو انتخاب کنید.

آموزش کار با ابزارPen

برای شروع انتخاب ابتدا باید یک نخته را انتخاب کنید وبعد آن یک نقطه دیگر در اطراف همان نقطه قبلی اما این بار کلید موس را رها نکنید و آنقدر موس را در همان اطراف حرکت دهید تا خط ایجاد شده بین نقطه اول ودوم محیط مد نظرتون رو به طور دقیق در بربگیره و این قرار دادن نقطه ها و تنطیم خط بینشون رو تا جایی ادامه بدید که تمام اطراف شکل تون (توپ) در بر بگیره.

نکته: هرگز در استفاده از ابزار Pen خسته نشید چون راز استفاده از این ابزار تکرار و تمرین هست.
نکته: در این جا انتخاب توپ نباید خیلی دقیق باشه اما هرگز خط هاتون نباید از داخل توپ بیرون بزنه.

کار نهایی باید مثل تصویر زیر باشه.

حالا یک لایه جدید بسازید (یا میتونید این کارو با فشردن کلید Ctrl+Shift+N انجام بدین) و اسم اون رو ball بزارید بعد به منوی filter در بالای صفحه بروید و  از بخش Render گزینه Flame را انتخاب کنید و تنظیمات تصویر زیر را روی آن اعمال کنید پس از اعمال تغییرات ok را بزنید.

حالا دوباره  ابزار Pen رو انتخاب کنید (یا میتونید این کارو با فشردن کلید P انجام بدین) بعد کلیک راست کرده و گزینه Make selection رو بزنید و تنطیمات نشان داده شده در تصویر زیر رو اعمال کنید.

بعد همون طور که روی لایه ball هستید گزینه ماسک رو که در زیر منوی لایه ها هستش رو بزنید.

حالا باید حاله ی آتش پشت توپ رو بسازیم برای این کار دوباره باید از ابزار Pen استفاده کنید و موجی مانند موج زیر درست کنید.

حالا یک لایه جدید بسازید (یا میتونید این کارو با فشردن کلید Ctrl+Shift+N انجام بدین) و اسم اون رو haleh بزارید بعد به منوی filter در بالای صفحه بروید و  از بخش Render گزینه Flame را انتخاب کنید و تنظیمات تصویر زیر را روی آن اعمال کنید پس از اعمال تغییرات ok را بزنید.

بعد باید این حاله آتش ساخته شده رو با توپ منطبق کنید برای این کار کلید های Ctrl+T رو بزنید تا بتونید توپ و حاله رو با هم منطبق کنید بعد لایه haleh رو زیر لایه ball  قرار بدید.

همون طور که میبینید رنگ حاله آتش پشت توپ با آتش خود توپ ناهماهنگ هستن برای تنظیم رنگ این حاله از ابزار Hue-saturation استفاده میکنیم که برای فعال سازی این ابزار به منوی windows در بالای صفحه رفته و تیک «adjustments» بزنید تا در محیط کارتان ظاهر شود و سپس ابزاری که در تصویر زیر نشان داده شده را از بین ابزار های adjustments انتخاب کنید.

و بعد همون طور که روی لایه haleh هستید تنطیمات زیر رو اعمال کنید تا به رنگ مد نظر برسید.

نکته: دقت کنید که لایه Hue saturation حتماً بالای لایه haleh باشد و گزینه ای که نماد فلش رو به پایین دارد و در تصویر بالا نشان داده شده رو بزنید در غیر این صورت رنگ بندی تمام عکس به هم میریزد.

حالا میخوایم بریم سراغ ایجاد گردِه های پشت لباس بسکتبالیست؛ قبل شروع این کار باید براش های مجود در فایل های این آموزش رو دانلود و نصب کنیم که نصب این براش ها خیلی ساده است ابتدا باید بخش براش رو در فتوشاپتون فعال کنید برای این کار به منوی windows در بالای صفحه رفته و تیک «Brush» بزنید تا در محیط کارتان ظاهر شود سپس از بین فایل های این آموزش براش را با پسوند abr باز کنید به همین سادگی براش ها نصب شدن حالا اگه ابزار براش رو انتخاب کنید(که میتونید این کارو با فشردن کلید B انجام بدین) و به بخش براش که اون رو فعال کردید برید میتونید براش های این آموزش رو ببینید و هر کدوم رو که دوست دارید انتخاب کنید و یک لایه جدید در بالای تمام لایه ها بسازید و براش رو روی این لایه ها اعمال کنید شما میتونید بخش هایی از براش رو که به نطرتون زیادی هست با ابزار پاک کن (که میتونید این ابزار رو با فشردن کلید E انتخاب کنید) پاک کنید.

نکته: نام براش های موجود در این آموزش در نرم افزار فتوشاپ 1333 و 1293 و 1350 است
پیشنهاد: شما میتونید بخش هایی از براش رو که روی دست یا باقی اندام بسکتبالیست اعمال شده رو با دقت پاک کنید تا کار تون طبیعی تر جلوه کنه.

در مرحله آخر برای زیبایی کار باید تصویرمون رو کمی تاریک تر کنیم پس به سراغ منوی adjustments که در مراحل قبلی فعال کرده بودیم میرویم و ابزار Levels رو که در تصویر زیر نشان داده شده انتخاب میکنیم.

نکته: دقت کنید که قبل از انتخاب این ابزار حتماً روی لایه عکس اصلی(layer0) باشید

و حالا تنطیمات زیر رو اعمال کنید.

این هم نتیجه کار امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.?

فایل های این آموزش

حجم:2Mb

رمز:www.etuts.ir

مطالب مرتبط

تفاوت حجم تصویر در عوض کردن پسند آن

کم کردن حجم تصویر بدون افت کیفیت!!!

آموزش طراحی پوستر ساده برای ماه محرم

تصویر سیمکارت

طراحی سیمکارت گرافیکی!

تگ قیمت

طراحی تگ قیمت با فتوشاپ!

طراحی آیکون Rocket با فتوشاپ

10 چیزی که قبل از طراح شدن باید بدانید

آموزش ساخت تصویر سورئال بسکتبالیست

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.