ترکیب دو چهره

این مطلب از سایت قدیمی منتقل شده و ممکن است اشکالات زیادی دشته باشد. لطفا در صورت مشاهده ی هر گونه ایراد، گزارش دهید

یکی از کار هایی که حتی کسایی که فتوشاپ هم بلد نیستند و علاقه به انجام آن دارند ترکیب دو چهره با هم است و همینطور کار نسبتا ساده ای هم است ولی باید چند نکته از جمله این که زاویه ها و کیفیت ها درست مانند هم باشند را رعایت نمود. این کار تقریبا میشه گفت جنبه ی طنز داره.

ترکیب دو عکس

برای شروع ما این دو تا عکس را که از نظر زاویه و کیفیت شبیه هم هستند را انتخاب کردیم.یکی از این دو را داخل فتوشاپ باز کنید(با استفاده از کلیدCRTL+O)

و اگر در پنل layers تصویر بر حالت background است ، با دو کلیک بر روی آن لایه تصویر را به layer تبدیل کنید.

ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره

حالا تصویر دوم را در لایه ی جدید در همان صفحه باز کنید و میزان fill را کم کنید تا تصویر کم رنگ بشه و لایه ی قبلی را هم بتوان دید.

ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره

با استفاده از ابزار move tool یا کلید v تصویر رویی را جابه جا کنید تا مکان اجزای صورت مانند هم بشن و اگر نیاز شد تغییر سایز بدید یعنی مثلا عرض تصویر رو کشیده کنید تا لب ها اندازه ی همشن ، برای این کار هم crtl+t رو بزنید و گوشه ها رو بکشید.

بعد از اینکه دو تا تصویر روی هم قرار گرفتن دوباره fill را 100% کنید.

حالا با ابزار eraser شروع کنید به پاک کردن نصفی از صورت(دقیقا تا نصف صورت نیاید و قبل از لب کار را متوقف کنید و با سایز کوچیک تر ابزار و با دقت بیشتر این کار را ادامه دهید. هر از چند گاهی میزان fill  را کم کنید تا با دقت بیشتری کار رو انجام دهید)

ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره

اگه بخواهیم مثله یه خط کش عمل کنیم و صاف این کارو انجام بدیم قطعا کار ما شبیه کاریکاتور میشه پس با توجه به عکستون میتونید قسمتی از عکس سمت راست در عکس سمت چپ نیز تاثیر بزارید. برای تصویر من این حالت ایجاد شد چون دهن ” آن هاتاوی” باز بود و مجبور شدم اینجوری دهنشو ببندم 😉 (برای آموزش یکی از تصاویر را از دید خارج کردم،شما نباید اقدامی بکنید) .

ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره

تغییر رنگ تصاویر

حالا اگه دقت کنیم رنگ دو تصویر با هم متفاوت است برای اینکار ابتدا وارد لایه ی روشن تر شده و سپس از منوی image و از بخش adjustments گزینه ی level را انتخاب کنید. و با جا به جایی فِلش وسط تصویر را تیره تر کنید تا رنگ دوتا تصویر با هم همخونی داشته باشه.

ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره

پس از تیره کردن ممکنه نقاطی از جمله لب و دور چشم که قبلا با هم همخونی داشت حالا متفاوت شده باشد.پس باید باز هم اون قسمت ها رو با ابزار Pen  دکمه ی Pیاpolygonal lasso toolدکمه ی L و میزان feather روی 2الی 5 برش دهید( featherدر بالای صفحه هنگام استفاده از ابزار های برش میاد).

باز هم وارد منوی level شوید و بر عکس عمل کنید یعنی اگه میخاید روشن بشه اون فلش سمت راست رو تغیر بدید و اگه میخواهید تیره شه وسطی رو جا به جا کنید تا به میزان دلخواه برسید.

ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره

حالا اگر هرگونه مشکل جزئی داشت میتوانید آن ها را هم حل کنید.

 

ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره
ترکیب دو چهره

مطالب مرتبط

تفاوت حجم تصویر در عوض کردن پسند آن

کم کردن حجم تصویر بدون افت کیفیت!!!

آموزش طراحی پوستر ساده برای ماه محرم

تصویر سیمکارت

طراحی سیمکارت گرافیکی!

تگ قیمت

طراحی تگ قیمت با فتوشاپ!

طراحی آیکون Rocket با فتوشاپ

10 چیزی که قبل از طراح شدن باید بدانید

ترکیب دو چهره

ترکیب دو چهره

محتوای مطلب

کامنت ها

6 پاسخ به “ترکیب دو چهره”

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.