آموزش به حرکت در آوردن موتور در فتوشاپ

در این آموزش میخواهیم یک موتور ساکن رو به حرکت در بیاوریم! شاید فکر کنید کار خیلی سختی هست اما سخت در اشتباه هستید این کار بسیار ساده و جذاب است اگر باور نمیکنید با ما همراه شوید تا ببینید این کار چقدر ساده است?

قبل از شروع آموزش باید بگم که فایل های مورد نیاز برای این آموزش در آخر توضیحات قرار داده شده.

در مرحله اول و بعد از بازکردن تصویر در فتوشاپ میریم سراغ این که افکت چرخش رو به لاستیک های موتور بدیم اول از همه ابزار Quick selection رو انتخاب کنید (یا میتونید این کارو با فشردن کلید W انجام بدین) و به کمک این ابزار لاستیک های موتور رو انتخاب کنید.

پیشنهاد: کسانی که تا حالا با ابزار Quick selection کار نکردن میتونن آموزش کار با این ابزار رو در داخل آموزش ترکیب بافت پوست حیوانات مشاهده کنند که لینکش رو براتون گذاشتم.

آموزش کار با ابزار Quick selection

نکته: باید دقت کنید که در هنگام انتخاب لاستیک نقاط ثابت مثل گلگیر رو انتخاب نکنید.

حالا به منوی filter در بالای صفحه بروید و  از گزینه blur دومین مورد را انتخاب کنید و تنظیمات تصویر زیر را روی آن اعمال کنید پس از اعمال تغییرات ok را بزنید.

در نهایت باید چنین تصویری داشته باشید.

همون طور که در تصویر اصلی هم میبینید باید مقداری گرد و خاک ایجاد کنیم تا کار طبیعی تر جلوه کنه برای این کار براش های موجود در فایل های این آموزش که براتون قرار دادم را نصب کنید ابتدا باید بخش براش رو در فتوشاپتون فعال کنید برای این کار به منوی windows در بالای صفحه رفته و تیک «Brush» بزنید تا در محیط کارتان ظاهر شود سپس از بین فایل های این آموزش براش را با پسوند abr باز کنید حالا اگه ابزار براش رو انتخاب کنید(یا میتونید این کارو با فشردن کلید B انجام بدین) و به بخش تنظیمات براش که اون رو فعال کردید برید میتونید براش های این آموزش رو ببینید و از بین آن ها براش شماره«2489» رو انتخاب کنید؛یک لایه جدید بسازید (که میتونید این کارو با فشردن کلیدهای Ctrl+Shift+N انجام بدین) و اسم اون رو soil1 بزارید سپس براش را روی محیط نشان داده شده و با رنگ «d69f69» اعمال کنید.

نکته: برای تغییر سایز براش باید به بخش تنظیمات برید و سایز اون رو تغییر بدید.

حالا باید نقاط اضافه را پاک کنیم برای این کار ابزار پاک کن رو انتخاب کنید(یا میتونید این کارو با فشردن کلید E انجام بدین) و در بخش تنظیمات براش، که در مرحله قبل فعال کردید برید و Hardnes اون رو مثل تصویر زیر روی صفر درصد بزارید.

پیشنهاد: شما میتونید به جای پاک کردن از ماسک کردن استفاده کنید تا نقاط پاک شده قابل برگشت باشند برای مشاهده آموزش این روش میتونید روی لین زیر کلیک کنید.

آموزش ماسک کردن

بعد دوباره یک لایه جدید بسازید و این بار اسم اون رو soil2 بزارید،و با براش شماره«2495»و با رنگ «d69f69» مثل تصویر زیر روی لاستیک جلو اعمال کنید؛ و نقاط اضافی را نیز حذف کنید.

حالا باید کاری کنیم که رنگ این گرد و خاک طبیعی تر بشه پس اول لایه های soil2 و soil1 رو انتخاب کرده و آن ها را در یک گروه قرار میدهیم(که میتونید این کارو با فشردن کلیدهای Ctrl+G انجام بدین) بعد باید adjustments رو فعال کنیم که برای این کار به منوی windows در بالای صفحه رفته و تیک «adjustments» را بزنید تا در محیط کارتان ظاهر شود و سپس ابزاری که در تصویر زیر نشان داده شده را از بین ابزار های adjustments انتخاب کنید.

وتنظیمات زیر را اعمال کنید.

سپس این ابزار را انتخاب کنید.

و این تنطیمات را اعمال کنید.

نکته: دقت کنید که هر دوی این موارد باید در بالای پوشه ای که ساختید قرار بگیرند

شاید فکر کنید کار تموم شده اما هنوز یک چیز کوچیک مونده که شاید متوجه اون نشده باشید و اون هم جک موتور هستش که باید حذف بشه برای این کار از ابزار Clone stamp استفاده میکنیم(که میتونید این ابزار رو با فشردن کلید S انتخاب کنید)

آموزش ابزار Clone stamp

این ابزار تا حدودی شبیه به ابزار Brush(قلمو) هست اما با این تفاوت که شما در Brush  یکسری طرح های آماده دارید اما در Clone stamp باید از داخل لایه هایی که دارید یک نمونه انتخاب کنید برای همین هست که بیشتر افراد و حتی خود شرکت ادوبی این ابزار رو به یک مُهر مانند میکنند که از یک بخش نمونه ای را انتخاب میکند و در بخشی دیگر این نمونه را اعمال میکند.

حالا بریم سراغ روش کار با این ابزار، برای نمونه برداری باید کلید Alt رو نگه دارید تا ابزار شما به حالت نمونه برداری در بیاد و بعد با کلیک روی نقطه دلخواه میتونید اون بخش را به عنوان نمونه انتخاب کنید.

یکسری موارد هم در منوی بالا وجود دارد که ما تنها  با منوی Sample و گزینه Aligned کار داریم اول بریم سراغ گزینه های منوی Sample:

  • اگر قبل از نمونه برداری گزینه1 را انتخاب کرده باشید نمونه ای که انتخاب میکنید تنها از همون لایه انتخاب میشه.
  • اگر قبل از نمونه برداری گزینه2 را انتخاب کرده باشید نمونه ای که انتخاب میکنید تنها از لایه ای که روی اون هستید و لایه های زیر اون انتخاب میشه.
  • اگر قبل از نمونه برداری گزینه3 را انتخاب کرده باشید نمونه ای که انتخاب میکنید از تمام لایه ها انتخاب میشه.

و در نهایت هم بریم سراغ گزینه Aligned،اگه این گزینه غیر فعال باشه زمانی که شما دکمه موس رو رها کنید و دوباره دکمه موس رو نگه دارید و شروع به کار با این ابزار کنید نقطه شروع شما همان نقطه قبلی است؛ به عنوان مثال اگه شما در این تصویر از چراغ موتور نمونه برداری کنید و بعد در جایی دیگر این نمونه را اعمال کرده و موس خود را در همان راستا به سمت بالا ببرید تصویری از چراغ موتور تا آسمان ایجاد میشود و حالا اگر دکمه موستان را رها کنید و در نقطه ای دیگر این کار را تکرار کنید شروع تصویر اجاد شده مانند تصویر قبلی است و شروع کار شما دوباره از چراغ موتور است؛ مثل تصویر زیر.

اما اگر این گزینه فعال باشد وقتی شما دکمه موستان را رها میکنید محل شروع نمونه بعدی همراه با حرکت موستان تغیر میکند؛ به عنوان مثال اگر مانند دفعه قبل از چراغ موتور نمونه بگیرد و موستان را به سمت بالا ببرید تصویری از چراغ موتور تا آسمان ایجاد میشود اما با این تفاوت که اگر این کار را در نقطه ای دیگر تکرار کنید هرگز نمیتوانید تصویر قبلی را تکرار کنید زیرا نقطه شروع شما تغییر کرده؛ مثل تصویر زیر.

پیشنهاد:بهتر است برای درک بهتر این موضوع خودتان آن را تجربه کنید
نکته: در این آموزش باید Aligned گزینه فعال باشد.

در مرحله آخر با ابزار Clone stamp که آموزش اون رو دیدید از سایه های اطراف جک نمونه برداری کرده و روی آن اعمال کنید.

واین هم پایان کار،امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید?

 

فایل های این آموزش

حجم: 8Mb

رمز: www.etuts.ir

مطالب مرتبط

تصویر سیمکارت

طراحی سیمکارت گرافیکی!

تگ قیمت

طراحی تگ قیمت با فتوشاپ!

طراحی آیکون Rocket با فتوشاپ

10 چیزی که قبل از طراح شدن باید بدانید

آموزش طراحی تخم مرغ

طراحی لوگوی فلزی

آموزش به حرکت در آوردن موتور در فتوشاپ

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.