چگونه برنامه ای که سرعت اینترنتمان را در ویندوز پایین می آورد بیابیم؟!

مسائل و مشکلاتی به همراه سرعت پایین اینترنت ظاهر می شوند که برای همه آزار دهنده است. اتصالی کند همیشه منبع نا امیدیست، هنگامی که کندی اینترنت شما ربطی به تعداد زیاد مصرف کنندگان آن، به ضعف سرویس خدماتی شما و یا به تعداد دانلود هایی که همزمان در حال انجام هستند ندارد، به طور قطع برای شما یک مشکل دردسر ساز می شود و ضعف سرعتی که هیچ دلیلی برای آن نمی بینید مشکلی چه بسا بزگتر!

 

خوشبختانه،در Task Manager ویندوز راهی برای فهمیدن اینکه چه برنامه هایی از سرعت اینترنت شما کم می کنند وجود دارد.با ما همراه باشید!

Task Managerرا باز کنید و تمام برنامه ها و سرویس های فعال را به ترتیب استفاده ی آن ها از شبکه مرتب کنید. برای این کار ابتدا به سربرگ Network مراجعه کنید. در این قسمت برنامه ها و خدمات بر مبنای استفاده از پهنای باند فیلتر می شود ،به این گونه که بیشترین استفاده در ابتدای لیست ظاهر می شود.

در عکس زیر برنامه ی کروم از 3.8Mbps  پهنای باند استفاده می کند و بالاترین مصرف کننده پهنای باند در لیست برنامه های فعال است و کاملا مشخص است که زمانی که عکس زیر گرفته شده، تعداد زیادی فایل در حال دانلود بوده اند و تنها کاری که باید کرد کم کردن تعداد دانلود هاست.

 

 

اگر برنامه ای و یا سرویسی در حال استفاده از پهنای باند شماست، ابتدا محاسبه کنید که برای شما چه کار هایی انجام می دهد و اگر قطع کار آن برای شما به صرفه و امن بود آن را ببندید.

معمولا در این صفحه مشاهده می کنید که غالب پهنای باندتان توسط  svchost.exe استفاده می شود. این سرویس یکی از سرویس های ویندوز است که بسیاری از فرآیندهای ویندوز در عملکردشان از آن استفاده می کنند. هر زمانی که نیاز داشته باشد، می تواند به اینترنت دسترسی یابد و خدمات مختلفی را در یک زمان ارائه دهد.

راه حلی ساده برای متوقف کردن آن، غیر فعال کردن پس زمینه خدمات انتقال هوشمند (Background Intelligent Transfer Service) می باشد.برای این کار در  Task Manager به سربرگ Services مراجعه کنید. گزینه ی BITS Background Intelligent Transfer Service را بیابید و بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه ی Stop را انتخاب کنید.

این عمل این سرویس را متوقف می کند ولی تعلیق این سرویس برای مدت طولانی ایده ی خوبی نیست!

پیشنهاد می کنیم زمانی که از سیستمتان استفاده نمی کنید، آن را فعال کنید تا ویندوز قادر باشد هر آنچه به منظور اجرای هموار عملکردهای سیستم شما نیاز دارد انجام دهد.

 

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

چگونه برنامه ای که سرعت اینترنتمان را در ویندوز پایین می آورد بیابیم؟!

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.