بازیابی فایل های از بین رفته توسط Wondershare Data Recovery

حتما در سریال ها و فیلم ها دیده اید که گاهی اوقات هارد دیسک شکسته می شود،تبدیل به خاک شیر می شود و یا حتی در اعماق دریا فرو می رود اما ماموران پلیس قادر به بازیابی فایل ها هستند؛ واقعیت اما تفاوت بسیاری با دنیای درون فیلم ها دارد؛ واقعیت این است که بازیابی فایل های از دست رفته چندان ساده نیست؛ بازیابی فایل ها دارای محدودیت هایی است مثل زمان و یا مهم تر از آن اینکه چطور این فایل ها از بین رفته اند؛ به عنوان مثال آیا فایل را حذف کرده اید یا از دستگاه کات کرده و در جای دیگری ذخیره کرده اید و یا درایو را فرمت کرده اید؛ با این حال راه هایی برای بازیابی فایل ها وجود دارد.

Wondershare Data Recovery یک برنامه بازیابی فایل است که می تواند هر درایو یا هارد دیسکی را برای پیدا کردن فایل های حذف شده اسکن کند؛ سپس می تواند اقدام به بازسازی فایل ها کند.همچنین نتایج بازسازی فایل ها در اکثر مواقع موفقیت آمیز بوده است.

دستگاه های قابل اسکن توسط Wondershare Data Recovery

این برنامه از بسیاری از دستگاه ها از جمله رایانه ها،کارت های حافظه،حافظه های جانبی و عملا همه حافظه های اکسترنال و حتی دوربین های فیلم برداری پشتیبانی می کند؛ همچنین از دستگاه های قدیمی مانند iPod Nano و گوشی های نوکیا نیز پشتییبانی می کند.

اسکن سریع و اسکن دقیق

این برنامه می تواند بر اساس نوع فایل ها،فایل های از دست رفته را اسکن کند؛ این برنامه دارای دو نوع اسکن است:اسکن سریع و اسکن دقیق؛در اسکن دقیق برنامه تمام درایو ها را بررسی می کند اما در اسکن سریع می توانیم یک آدرس خاص را به برنامه بدهیم تا فقط همان محل خاص را برای بازیابی فایل ها بررسی کند.

اجرای اسکن

برنامه را اجرا کرده و نوع فایلی که در جست و جوی آن هستید را انتخاب کنید.

 

سپس محل جست و جو را انتخاب کنید؛ اگر می دانید فایل های از دست رفته در کدام مسیر بوده اند،می توانید آن مکان خاص را انتخاب کنید،در غیر این صورت و در صورت نیاز،برنامه می تواند کل درایوها را بررسی کند.

 

 

این برنامه شروع به اسکن سریع می کند و فایل های بازیابی شده را به شما نشان می دهد؛ فایل ها بر اساس فرمت مرتب شده اند و می توانید یک سری از فایل ها یا همه را به دلخواه بازیابی کنید.

 

اگر به وسیله اسکن سریع فایل های مورد نظر خود را پیدا نکردید می توانید از اسکن دقیق استفاده کنید که البته قطعا زمان بیشتری طول می کشد؛ پس از این نوع اسکن،برنامه فایل های بسیار زیادی را به شما نشان می دهد که می توانید به وسیله فیلترها سریع تر به فایل مورد نظر خود دست پیدا کنید.

این فیلتر ها می توانند فایل ها را بر اساس حجم فایل و یا زمان دسته بندی کنند.

 

آیا این برنامه درست عمل می کند؟

سوال مهم این است که آیا واقعا این برنامه درست عمل می کند؟

چند تست توسط این برنامه انجام شد؛ در تست اول فایل ها حذف شده بودند و در تست دوم فایل ها از دستگاه مورد نظر کات شده و در جای دیگری ذخیره شده بود؛ در هر دو سناریو این برنامه سر بلند از آب درآمد و توانست فایل ها را بازیابی کند.

اما در تست نهایی درایو فرمت شد ولی این برنامه نتوانست فایل ها را از درون درایو بازیابی کند.

در تست های دیگری که انجام شد،به نظر می رسد که اگر مدت زیادی از حذف شدن فایل ها بگذرد، این برنامه قادر به بازیابی نیست،اما ضرب العجلی که پس از آن این برنامه نتواند فایل ها را بازیابی کند چندان معلوم نیست؛بنابراین اگر هر چه سریع تر شروع به بازیابی کنید، قطعا شانس بیشتری برای بازگرداندن فایل هایتان دارید.

آدرس سایت این برنامه

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

بازیابی فایل های از بین رفته توسط Wondershare Data Recovery

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.