استفاده از فیلتر Liquify در روتوش صورت و بینی

این مطلب از سایت قدیمی منتقل شده و ممکن است اشکالات زیادی دشته باشد. لطفا در صورت مشاهده ی هر گونه ایراد، گزارش دهید

در این آموزش می خوام در مورد یکی از قویترین فیلتر های فتوشاپ یعنی فیلتر Liquify صحبت کنم. به جرات میشه گفت این فیلتر یکی از قویترین فیلترهای موجود در فتوشاپ هست که میشه با هاش کارهای بسیار جالبی انجام داد. یکی از این کارها استفاده از این فیلتر در روتوش تصاویر هست . این روتوش مواردی مثل کوچک کردن بینی ،کوچک کردن نواحی شکم و البته دور کمر ، کوچک کردن و یا بهتره بگم لاغر کردن صورت رو شامل میشه . از این فیلتر در ایجاد و طراحی کارهای هنری بسیار جالبی استفاده میشه که سعی میکنم در قسمت های بعدی در این موارد هم آموزشهایی داشته باشم . در این قسمت قراره نحوه ی استفاده از فیلتر Liquify در روتوش صورت و بینی رو با هم یاد بگیریم.

برای دسترسی به این فیلتر می تونید به منوی فیلتر برید و از اونجا گزینه ی Liquify  رو انتخاب کنید و یا اینکه از کلیدهای میانبر Shift+Ctlr+X  استفاده کنید .

در ابتدای کار بگم که استفاده از مقادیر و تنظیمات این فیلتر بستگی به خودتون داره . برای شروع کار ابتدا عکسی رو که می خواید روش کار کنید رو باز کنید .

1

به منوی فیلتر برید و از اونجا گزینه ی liquefy رو انتخاب کنید . در پنجره ی باز شده با استفاده از ابزار zoom کمی روی تصویر زوم کنید .

2

حالا از سمت چپ ابزار Foward Warp Tool رو بردارید . اندازه ی براش رو به 30 تا 70 ،brush density رو به 20 و brush pressure رو به 30 تغییر بدید . خوب الان می خوایم کمی روی ابروها کار کنیم . برای اینکار مثل شکل نشون داده شده در قسمت بالای ابروها ، براش رو از بالا به پایین و در قسمت پایین ابروها براش رو از پایین به سمت بالا بکشید . اینکار باعث میشه ابروها نازکتر بشه .

3

بعد در قسمت انتهایی ابرو کمی قوس و یا انحنا به ابرو بدید تا حالت طبیعی پیدا کنه :

4

خوب کار ابروها تموم شده شما می تونید تصاویر قبل و بعد رو مقایسه کنید :

5

از این ابزار برای تغییر حالت چشم هم می تونید استفاده کنید ( البته به نظر من این کار کمی چشم رو غیر طبیعی نشون میده ولی به هر حال در مواردی نیاز به تغییر هست ) . در این قسمت هدف کاهش اندازه ی چشم به صورت عمودی و افزایش اندازه به صورت افقی هست . از سمت چپ ابزار Bloat Tool رو بردارید و اندازه ی براش رو به 250 و brush rate رو به 30 تغییر بدید . براش رو مثل شکل زیر دور چشم بکشید :

6

خوب برای لاغر کردن صورت از ابزار forward wrap tool استفاده کنید . اندازه ی براش رو به 300 یا 400 افزایش بدید و نواحی نشون داده شده رو در شکل رو با براش بکشید .

7

خوب حالا بریم سراغ آموزش کوچک کردن بینی با ابزار liquefy  :

خوب تصویر خودتون رو توی فتوشاپ باز کنید و ctrl+J  رو فشار بدید تا یه کپی از تصویر گرفته بشه :

8

ابزار lasso  رو انتخاب کنید و با اون دور بینی رو انتخاب کنید :

9

حالا کلید ctrl+j رو فشار بدید تا ناحیه ی انتخاب شده در یه لایه ی جدید قرار بگیره :

10

حالا کلید ctrl+t  رو فشار بدید و اندازه ی بینی رو به دلخواه تغییر بدید .

11

برای تنظیم اندازه ی بینی به منوی فیلتر برید و liquefy رو انتخاب کنید . اندازه ی براش رو به 45 ،Brush Density رو به 15 و Brush pressure رو به 30 تغییر بدید .با استفاده از ابزار forward wrap tool  اندازه ی بینی رو کم کنید :

12

ابزار smudge  رو انتخاب کنید و مقدار Strength رو به 30 تغییر بدید .روی لبه های بینی کلیک و درگ کنید تا بینی حالت طبیعی داشته باشه :

13

البته شما می تونید بدون استفاده از ctrl+T و با استفاده از liquefy اینکا رو انجام بدید . در اینصورت نیازی به استفاده از ابزار smudge  نیست .

با استفاده از ابزار Forward Warp در پنجره ی liquefy  شما می تونید تقریبا هر کاری روی صورت انجام بدید . در تصویر زیر از دو سایز براش استفاده شده و اندازه ی بینی و چانه ی فرد تغییر پیدا کرده. از جهات نشون داده شده در شکل زیر می تونید استفاده کنید( شما باید براش رو در جهات نشون داده شده بکشید ) :

 استفاده از فیلتر Liquify در روتوش صورت و بینی
استفاده از فیلتر Liquify در روتوش صورت و بینی

مطالب مرتبط

تفاوت حجم تصویر در عوض کردن پسند آن

کم کردن حجم تصویر بدون افت کیفیت!!!

آموزش طراحی پوستر ساده برای ماه محرم

تصویر سیمکارت

طراحی سیمکارت گرافیکی!

تگ قیمت

طراحی تگ قیمت با فتوشاپ!

طراحی آیکون Rocket با فتوشاپ

10 چیزی که قبل از طراح شدن باید بدانید

استفاده از فیلتر Liquify در روتوش صورت و بینی

محتوای مطلب

کامنت ها

4 پاسخ به “استفاده از فیلتر Liquify در روتوش صورت و بینی”

  1. من نتونستم انجام بدم !
    وقتی ctrlوt رو میزنم .گفتید فیلترو بزنم و برم تو liquefy . برا من نمیشه برم توش! صفحش قفل میشه !! پیلیز کمک!!

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.