آموزش نصب افزونه ها در جوملا

سلام خدمت همه دوستان با آموزش نصب افزونه ها در جوملا

با ای تاتس همراه باشید 🙂

قدم اول : دسترسی به مدیر فرمت جوملا


اولین کاری که باید انجام دهید این است که وارد مدیریت سایت جوملا شوید. هنگامی که این کار را می کنید، به Extensions بروید -> Extension Manager به  فرمت جوملا دسترسی پیدا کنید

هنگامی که Extension Manager را باز میکنید، برای انتخاب پسوند خود از سه گزینه استفاده میکنید. در بیشتر موارد، شما باید بروی اولین گزینه بروید اما خوب است بدانید که گزینه های دیگری هم وجود دارد.

قدم دوم : آپلود بسته افزونه


این یکی از راحت ترین گزینه های موجود است. تنها کاری که لازم دارید انجام دهید این است که بر روی دکمه مرور کلیک کنید، به آرشیو برنامه افزودنی خود در رایانه محلی خود بروید و دکمه آپلود و نصب را فشار دهید.

اطلاعات ——————- برخی از افزونهای جوملا اطلاعات بیشتری در بسته خود دارند مانند اسناد، منابع تصویری و غیره. چنین بستههایی باید ابتدا در بسته بندی قرار داده شوند و بایگانی دیگری در داخل آن باید در خود نصب استفاده شود. معمولا چنین بسته هایی UNPACK_FIRST.zip یا مشابه نامیده می شوند. اگر با پیام های خطا مواجه شدید که برنامه افزودنی را نمی توان به عنوان آن شناسایی کرد، لطفا ابتدا فایل بایگانی را باز کنید.

قدم سوم : نصب از دایرکتوری


این گزینه مناسب برای برنامه های بزرگ است که در اندازه سرور PHP آپلود محدودیت اندازه فایل ها بیش از حد و از طریق روش قبلی نمی تواند آپلود شود. چنین اجزای، ماژول ها یا پلاگین ها باید از طریق FTP به یک پوشه در حساب میزبانی خود آپلود شوند، زیرا FTP می تواند فایل های بسیار بزرگتری را انتقال دهد.

مهم ———————— مهم این است که بدانید که بر خلاف روش اول، ابتدا باید اولین فرمت را استخراج کنید و پوشه را آپلود کنید ، نه بایگانی زیپ.

هنگامی که دایرکتوری فرمت را به حساب میزبانی خود آپلود کرده اید، به مدیریت برنامه های افزودنی بروید و مسیر آن پوشه را مشخص کنید. در نهایت دکمه نصب را فشار دهید. جوملا ورژن 3 پوشه ای را که مشخص کرده اید را بررسی می کند و پسوند را به صورت صحیح آپلود می کند.

قدم چهارم : نصب از روی آدرس


گزینه چهارم برای گزینه های نصب جوملا به طور مستقیم هر چند URL است. تمام چیزی که شما باید انجام دهید این است که آدرس مستقیم آرشیو فایل زیپ را با فرمت مورد نظر خود نصب کنید و دکمه Install را فشار دهید. جوملا ورژن 3 دانلود، استخراج و ایجاد امکانات لازم را برای شما فراهم  خواهد کرده است.

امیدوارم از آموزش بهره کافی را برده باشید 🙂

 

مطالب مرتبط

آموزش ریست کردن مودم های TP-Link مخابرات

نحوه اضافه کردن LiveChat به فروشگاه WooCommerce شما و افزایش فروش

چگونه 502 Bad Gateway Error را در وردپرس حل کنیم

آموزش ثبت و تائید وبسایت وردپرس شما در Pinterest

ترفندهای جستجو در گوگل

تبدیل PDF و عکس به Word بدون نرم افزار!

آموزش نصب افزونه ها در جوملا

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.