آموزش فعال کردن نوتیفیکیشن در برنامه ی Mail ویندوز 10

در ویندوز 10، برنامه ای پیش فرض برای ایمیل ها با نام Mail تعبیه شده است. این برنامه بسیار ابتدایی می باشد و اگر تا به حال با برنامه هایی چون Outlook  و یا Thunderbird  کار کرده باشید علاقه ی چندانی به این برنامه نخواهید داشت. اما اگر صرفا برای مدیریت ایمیلتان به یک برنامه ایمیل عمومی و نه خیلی پیشرفته نیاز دارید، در این صورت Mail  برنامه ی بدی برای شما نخواهد بود.

ادامه ی مطلب

 

 

این برنامه قادر است دریافت پیغام جدید را به شما هشدار دهد، با Action Center  کار کند، و تعداد پیام هایتان را در صفحه نمایش نشان دهد. اگر حساب کاربری ای در این برنامه ساخته اید، ممکن است تعجب کرده باشید که چرا دقیقا در همان لحظه ای که پیامی می رسد هشداری برای آن دریافت نمی کنید!

دلیل آن تنظیمات کوچکیست که انتخاب ی کند هرچند مدت یک بار صندوق ورودی را برای دریافت پیام های جدید را بررسی کند.برای این که هشدار ها را همان لحظه ای که پیغام جدیدی دریافت می کنید در مرورگر خود مشاهده کنید، باید تنظیمات همگام سازی حساب خود را تغییر دهید. با ما همراه باشید!

برنامه ی Mail را باز کنید، روی حساب کاربری ای که میخواهید نوتیفیکیشن آن را فعال کنید کلیک راست کرده و در منوی باز شده ‘Account Settings’ را انتخاب کنید.

 

پنجره ی تنظیمات حساب کاربری باز می شود. اگر حساب شما در انتظار یک همگام سازیست، اجازه دهید آن را به پایان برساند چرا که در غیر این صورت قادر نیستید به تنظیمات همگام سازی که نیاز دارید تغییر دهید دست یابید.

در پایین گزینه ی ‘Change mailbox sync settings’ بر روی نوشته ی آبی ‘Options for syncing your content’ کلیک کنید.

 

در صفحه تنظیمات همگام سازی، بخش  ‘Download new email’ را بیابید. این بخش در بالای صفحه و دارای یک نوار کشویی است.

 

 

در این قسمت شما انتخاب می کنید که هر چند مدت این برنامه صفحه ی پیغام های جدید را در جست و جوی پیغامی تازه بررسی می کند. به راحتی آن را روی ‘as items arrive’  تنظیم کنید و بدین شکل در لحظه ی رسیدن پیغام، هشدار آن را دریافت کنید.

این تنظیمات بر روی صندوق ورودی تاثیر می گذارد و سایر فولدر ها معمولا به روز نگه داشته می شوند.

این تنظیمات برای هر حساب کاربری به صورت جداگانه است، شما همچنین می توانید حساب های متعددی را در Mail را طوری پیکربندی کنید که برای همه ی آن ها نوتیفیکیشن دریافت کنید. البته مطمئن شوید که تنظیمات همگام سازی را برای تک تک حساب ها تغییر می دهید.

مطالب مرتبط

نحوه ساخت پوشه غیر قابل حذف در ویندوز بدون هیچ برنامه ای

از بین بردن ویروس Shortcut به صورت دائمی از روی فلش

هک Time Trial هر برنامه ای و استفاده نامحدود از آن در ویندوز

نحوه نمایش ثانیه در ساعت تسکبار ویندوز 10

آموزش امنیت و نگهداری در ویندوز 10

چگونه از تاریخچه وصل شدن کامپیوترمان به وای فای های مختلف در ویندوز 10 مطلع شویم؟

آموزش فعال کردن نوتیفیکیشن در برنامه ی Mail ویندوز 10

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

<