آموزش تغییر کشور در برنامه ی Windows Store

ویژگی های فروشگاه ویندوز (Windows Store) شامل هر دو نسخه ی برنامه ها،هم رایگان و هم پرداختی می شود. زمانی که شما برنامه های رایگان را دانلود می کنید، واقعا مهم نیست که به فروشگاه چه کشوری دسترسی یافته اید. اما در مورد برنامه های پرداختی اوضاع کمی فرق می کند.

ادامه ی مطلب

 

 

به منظور خرید یک برنامه پرداختی، ابتدا باید وارد یکی از روش های پرداخت شوید، که به این منظور باید آدرس صورتحسابی که نام کشور شمارا نیز شامل می شود وارد کنید. این نام باید با نام کشور کارت اعتباری شما و یا دبیت کارت شما و یا هر ابزار پرداخت دیگری مطابقت داشته باشد.

متاسفانه، برنامه فروشگاه ویندوز به شما اجازه نمی دهد که کشورتان را عوض کنید، این نام از قبل انتخاب شده است و هیچ گزینه ای برای تغییر آن در اختیار شما قرار داده نمی شود.

البته این بدان معنی نیست که تغییر اطلاعات کشور برای شما غیر ممکن است. برای انجام این کار باید تنظیمات منطقه ی خود را در کنترل پنل سیستم ویرایش کنید.با ما همراه باشید!

کنترل پنل سیستم خود را باز کنید. تنظیمات گروه ‘Clock, Language, and Region’  را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ی ‘Change Region’ کلیک کنید.

 

 

پنجره ی ‘Region’ برای شما باز می شود. سربرگ ‘Location’ را انتخاب کنید و در نوار کشویی این پنجره کشور مورد نظر که با آدرس صورتحسابتان مطابقت دارد را انتخاب کنید.

 

به فروشگاه ویندوز بازگردید. همانطور که ملاحظه می کنید از شما اجازه می خواهد که رفرش شود. به آن اجازه ی به روز رسانی دهید و زمانی که مجددا بارگذاری شد اطلاعات صورتحساب خود را وارد کنید. ملاحظه می کنید که کشور انتخاب شده در پنجره صدور اطلاعات صورت حساب به روز شده است ونکته ی جالب این است که بعد از انجام عملیات خرید، قادرید که کشور خود را دوباره تغییر دهید.

بدیهی است که مایکروسافت باید یافتن این تنظیمات را کمی ساده تر می کرد. معمولا بر اساس قرارداد، نام کشور هر برنامه ی فروشگاهی، Google Play Store، Mac App Store، در داخل برنامه و یا زمانی که شما حساب کاربری خود را می سازید تنظیم می شوند و به احتمال زیاد تعداد بسیار کمی از مردم به تغییر کشور خود به این صورت و از طریق ویرایش تنظیمات منطقه نیاز می یابند.

مطالب مرتبط

نحوه ساخت پوشه غیر قابل حذف در ویندوز بدون هیچ برنامه ای

از بین بردن ویروس Shortcut به صورت دائمی از روی فلش

هک Time Trial هر برنامه ای و استفاده نامحدود از آن در ویندوز

نحوه نمایش ثانیه در ساعت تسکبار ویندوز 10

آموزش امنیت و نگهداری در ویندوز 10

چگونه از تاریخچه وصل شدن کامپیوترمان به وای فای های مختلف در ویندوز 10 مطلع شویم؟

آموزش تغییر کشور در برنامه ی Windows Store

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

<