آموزش تغییر کشور در برنامه ی Windows Store

ویژگی های فروشگاه ویندوز (Windows Store) شامل هر دو نسخه ی برنامه ها،هم رایگان و هم پرداختی می شود. زمانی که شما برنامه های رایگان را دانلود می کنید، واقعا مهم نیست که به فروشگاه چه کشوری دسترسی یافته اید. اما در مورد برنامه های پرداختی اوضاع کمی فرق می کند.

ادامه ی مطلب

 

 

به منظور خرید یک برنامه پرداختی، ابتدا باید وارد یکی از روش های پرداخت شوید، که به این منظور باید آدرس صورتحسابی که نام کشور شمارا نیز شامل می شود وارد کنید. این نام باید با نام کشور کارت اعتباری شما و یا دبیت کارت شما و یا هر ابزار پرداخت دیگری مطابقت داشته باشد.

متاسفانه، برنامه فروشگاه ویندوز به شما اجازه نمی دهد که کشورتان را عوض کنید، این نام از قبل انتخاب شده است و هیچ گزینه ای برای تغییر آن در اختیار شما قرار داده نمی شود.

البته این بدان معنی نیست که تغییر اطلاعات کشور برای شما غیر ممکن است. برای انجام این کار باید تنظیمات منطقه ی خود را در کنترل پنل سیستم ویرایش کنید.با ما همراه باشید!

کنترل پنل سیستم خود را باز کنید. تنظیمات گروه ‘Clock, Language, and Region’  را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ی ‘Change Region’ کلیک کنید.

 

 

پنجره ی ‘Region’ برای شما باز می شود. سربرگ ‘Location’ را انتخاب کنید و در نوار کشویی این پنجره کشور مورد نظر که با آدرس صورتحسابتان مطابقت دارد را انتخاب کنید.

 

به فروشگاه ویندوز بازگردید. همانطور که ملاحظه می کنید از شما اجازه می خواهد که رفرش شود. به آن اجازه ی به روز رسانی دهید و زمانی که مجددا بارگذاری شد اطلاعات صورتحساب خود را وارد کنید. ملاحظه می کنید که کشور انتخاب شده در پنجره صدور اطلاعات صورت حساب به روز شده است ونکته ی جالب این است که بعد از انجام عملیات خرید، قادرید که کشور خود را دوباره تغییر دهید.

بدیهی است که مایکروسافت باید یافتن این تنظیمات را کمی ساده تر می کرد. معمولا بر اساس قرارداد، نام کشور هر برنامه ی فروشگاهی، Google Play Store، Mac App Store، در داخل برنامه و یا زمانی که شما حساب کاربری خود را می سازید تنظیم می شوند و به احتمال زیاد تعداد بسیار کمی از مردم به تغییر کشور خود به این صورت و از طریق ویرایش تنظیمات منطقه نیاز می یابند.

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

آموزش تغییر کشور در برنامه ی Windows Store

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.