آموزش تبدیل به پی دی اف PDF در ورد و کاهش حجم آن

PDF ها فایل های اسنادی بهتری هستند وقتی شما بخواهید که آنرا در اینترنت به اشتراک بگذارید. خیلی از مردم شاید برای تهیه و ویرایش یک فایل از ورد استفاده کنند ولی در نهایت به صورت PDF آنرا به اشتراک می گذارند. در این آموزش یاد میگیریم که فایل های word را به صورت pdf ذخیره کنیم. با ما همراه باشید.

ورد ماکروسافت هم این قابلیت را در برنامه خود اضافه کرده است که می تواند خروجی PDF بگیرد. تنها مشکل سایز این فایل PDF است که خیلی بیشتر از فایل ورد مورد نظر است. برای فایلی که قراره در اینترنت به اشتراک گذاشته یا ایمیل بشود این یک مشکل بزرگ است. خبر خوب این است که شما می توانید PDF خروجی را بهینه سازی کنید.

خروجی گرفتن PDF در ورد

فایل مورد نظر را باز می کنید. به File سپس Export می روید.

در صفحه باز شده روی Create PDF/XPS کلیک می کنید. حالا از شما سوال می کند که کجا ذخیره کند.

کم کردن سایز فایل

برای اینکار وقتی شما می خواهید خروجی PDF بگیرید 2 انتخاب برای بهینه سازی دارید. که انتخاب اول حالت استاندارد می باشد و به صورت پیشفرض روی آن قرار دارد. شما می توانید این گزینه را تغییر داده و روی Minimize size بگذارید.

همینطور که می دانید اگر شما فایلی را با فونت خاصی نوشتید و فایل ورد را به اشتراک بگذارید. شاید بقیه اون فونت مورد نظر شما را نداشته و نوشته ها آنطور که باید نباشند برای همین شما اگر از فایل ورد خروجی PDF بگیرید دیگر نباید نگران این موضوع باشید.

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

آموزش تبدیل به پی دی اف PDF در ورد و کاهش حجم آن

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.