آموزش ایجاد لینک در پاورپوینت

وقتی شما دارید یک فایل پاورپوینت را ارائه می دهید می توانید با کلید Backspace یا جهت های کیبورد بین اسلاید ها حرکت کنید. با کمک کلید Backspace شما می توانید به اسلاید قبلی بازگردید این کلیدها عالی هستند اگر میخواهید به اسلایدهای قبل تر بروید یا به اسلاید بعدی بروید. متاسفانه کلیدی موجود نیست که شما بتوانید به اسلاید مشخصی بروید. به جای آن می توانید در اسلاید یک صفحه دیگر را در آن لینک کنیم. با ما با این آموزش همراه باشید.

شما باید مراقب باشید که یک شکل خوب برای لینک کردن اسلاید پیدا کنید چون رنگ آن با توجه به theme اسلاید می توانید تغییر دهید.

اضافه کردن شکل

پاورپوینت را باز کرده و به اسلایدی که می خواهید در آن لینک اضافه کنید بروید. به تب Insert رفته و بر روی شکل مورد نظر خود را کلیک کنید. سایز مناسب را برای شکل انتخاب کنید نباید شکل زیاد بزرگ باشد همینطور رنگ آن را نسبت به عکس پشت زمینه انتخاب کنید که قابل دیدن باشد. اگر می خواهید زیاد در چشم نباشد می توانید Opacity آنرا کم کنید . تمام این ویرایش ها در بخش شکل ها در پاورپوینت موجود می باشد.

اضافه کردن لینک به شکل

بر روی شکل دوباره کلیک کنید و به تب Insert بروید و روی Action کلیک کنید.

حالا به بخش تنظیمات Action می روید. Hyperlink to را انتخاب کنید سپس Slide را بزنید. پنجره ای باز می شود که تمام اسلایدای موجود را به شما نشان می دهد اسلاید مورد نظر را انتخاب کنید و OK را بزنید.

به همین راحتی ، حالا وقتی که روی اون شکل کلیک کنید به صورت مستقیم به اسلاید مورد نظر می روید.

اضافه کردن لینک به متن

اگر شما نمیخواهید از شکل استفاده کنید به جای آن می توانید از متن استفاده کنید که آسانتر هم می باشد. روند کار برای اضافه کردن لینک به متن مانند لینک به شکل می باشد متن را انتخاب کنید سپس کلیک Action را بزنید. حالا مراحل بالا را طی کنید.

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

آموزش ایجاد لینک در پاورپوینت

محتوای مطلب

کامنت ها

4 پاسخ به “آموزش ایجاد لینک در پاورپوینت”

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.