آموزش انتخاب تم و نوشتن مطلب وردپرس + برخی اصطلاحات + رمز سودآوری از سایت!

با عرض سلام خدمت تمام کاربران عزیز سایت بزرگ etuts.ir در این پست که در واقع ادامه ی مطلب قبلی هست قصد داریم شما را با چگونگی انتخاب یک غالب یا تم و همچنین نوشتن مطلب در وردپرس و یک سری اصطلاحات مربوط به آن آشنا کنیم همچنین در این پست اشاره ی کوتاهی نیز به چگونگی کسب در آمد از وبسایت خواهد شد پس با ما همراه باشید…

 

سفارشی سازی و انتخاب یک تم برای وبسایت


 

هنگامی که شما در داشبورد وردپرس قرار دارید، می توانید سفارشی سازی وبلاگ خود را شروع کنید. ما از این طریق همه چیزهایی که لازم دارید تا انجام دهید و وبلاگ خود را آماده کنید و اولین پست خود را امروز منتشر کنید را به شما آموزش می دهیم.

شما باید با نگاه با آیتم های منوی مدیریت WordPress آشنا شوید. در اینجا آیتم های مختلف مدیریت منو قرار دارند:

داشبورد :این صفحه است که شما پس از ورود به سیستم درست می کنید .

مطالب: در اینجا می توانید پست های جدید وبلاگ خود را بنویسید و آنها را مشاهده و ویرایش کنید.

رسانه ها: این کتابخانه رسانه ای شما با تمام تصاویر، فایل های PDF، فیلم ها و … است که آپلود کرده اید.

لینک ها : بسیاری از وبلاگ ها از این استفاده نمی کنند. شما می توانید آن را در حال حاضر رها کنید.

صفحات: در اینجا شما می توانید صفحات جدید را بنویسید و منتشر کنید و آنها را مشاهده و ویرایش کنید. ما بعد از انتخاب تم وبلاگ خود به این موضوع خواهیم پرداخت.

نظرات : همه چیز مربوط به نظرات در این بخش قرار دارد. وقتی اولین پست خود را منتشر کردید می توانید با این موضوع آشنا شوید و خوانندگان اولین نظرات را اظهار کنند.    

ظاهر: در اینجا می‌توانید آنچه که مربوط به بخش های ظاهری وبسایت است را تغییر دهید. ما جزییات را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

پلاگین ها:در اینجا می‌توانید متصل شونده‌ها را اضافه و حذف کنید، و کارکرد آن را به وبلاگ خود اضافه کنید. بعد از انتخاب تم این کار را انجام می دهیم.

کاربران :اگر محتوای خود را با دیگران ایجاد کنید، می توانید آنها را به عنوان کاربر در اینجا اضافه کنید، بنابراین می توانید پست ها را ویرایش کنید. در غیر اینصورت، می توانید این را فعلا ببندید.     

Tools: در اینجا برخی از ابزارهای اضافی که می توانید برای پست های ارسال استفاده کنید. شما می توانید این را موقتا ببندید.

تنظیمات: در اینجا شما می توانید تنظیمات وبلاگ خود را ویرایش کنید. بعدا به تنظیمات ضروری خواهیم پرداخت.

تم رایگان برای وبلاگ خود را انتخاب کنید


 

من فکر می‌کنم انتخاب تم برای وبلاگ جدید WordPress بهترین گام است.

خبر خوب:

شما می‌توانید همه کارها را خودتان انجام دهید.

شما می‌توانید یک تم WordPress را انتخاب کنید که باعث می‌شود وبلاگ شما عالی به نظر برسد.

شما بعدا می‌توانید آن را تغییر دهید ( فقط آن را بیش از اندازه تغییر ندهید چرا که خوانندگان تصویر مشخصی از وبسایت شما نخواهند داشت و این بسیار امتیاز نامطلوبی است ).

خبر بد:

شما باید زمانی طولانی را صرف جستجوی یک تم مناسب کنید.

یک تم WordPress مسئول این است که وبلاگ شما چطور به نظر برسد ، بنابراین انتخاب آن تصمیم مهمی است.

به عبارت دیگر، یک تم WordPress شبیه غالب ماشین شماست. این شکل،نحوه ظاهر ماشین را تغییر می‌دهد ، اما مشخصه‌ها یا کارایی را زیاد تحت‌تاثیر قرار نمی‌دهد.

خوشبختانه WordPress برای شما،  هزاران تم زیبا دارد که در حال حاضر موضوع هر برند، جایگاه و یا صنعت را بهینه کرده‌ است.

این ها چیزهایی هستند که باید در یک تم WordPress بررسی کنیم:

 

سادگی: طراحی مبهم تم باعث می‌شود که خوانندگان وبلاگ شما را گیج شوند و مطلب و هدف خود را از ورود به سایت به دست نیاورند.

پاسخگویی آسان: تم باید چیدمان خود را در اندازه‌ها و ابزارهای مختلف صفحه تنظیم کند. در دنیای پر جنب و جوشی که در آن زندگی می‌کنیم، پاسخگویی یک ضرورت است.

سرعت: اگرچه اکثر ابزار وبلاگ شما را به طور قابل‌توجهی کم نمی‌کند، اما هنوز هم خوب است که آن را تست کنید. برای تست سرعت یک تم، از تست سرعت وب سایت Pingdom استفاده کنید، نشانی اینترنتی صفحه نمایش تم را وارد کنید ، و ببینید که این صفحه تا چه مدت طول می‌کشد. اگر زمان بار طولانی‌تر از سه ثانیه باشد ، ممکن است بخواهید یک تم دیگر پیدا کنید ( به طور ایده‌آل، زمان بار کم‌ تر از دو ثانیه است ).

راحتی در سفارشی سازی: باید برای سفارشی کردن موضوع ساده باشد . در غیر این صورت، هر بار که می‌خواهید چیزی را تعویض کنید ، باید تلاش زیادی کنید. خوشبختانه، بسیاری از موضوعات گزینه‌های سفارشی سازی آسان را ارائه می‌دهند.

آمادگی SEO: این موضوع نباید تفاوت زیادی در موتورهای جستجو ایجاد کند. اما باز هم بهتر است یک تم را انتخاب کنید که با SEO همگام شده است.

امنیت: تم‌ ها به طور کلی مسائل امنیتی را ایجاد نمی‌کنند. اما به هر حال خوب است که به این موضوع هم توجه شود.

 

زمانی که یک تم را انتخاب می‌کنید ، این عوامل را در ذهن داشته باشید. اما از همه مهم‌تر، چیزی را انتخاب کنید که دوست دارید و می‌خواهید خوانندگان تان ببینند.

 

 

اضافه کردن پست ها و صفحات


 

خوب، اکنون باید همه چیز را با وردپرس تنظیم کنید. بنابراین، در حال حاضر برای بخش سرگرم کننده آماده باشید! اکنون زمان آن است که اولین پست وبلاگ خود را بنویسید!

به پنل مدیریت وردپرس خود (http://your_domain.com/wp-admin/) بروید و سپس از نوار سمت چپ «اضافه کردن پست»  (اضافه کردن صفحات جدید) را انتخاب کنید. آنچه که مشاهده می کنید یک صفحه ویرایشگر بسیار دوستانه است که باید به شما یاد MS Word یا صفحات در مک می اندازد:

بگذارید سوالاتی را که اینجا برایتان پیش می آید را از بین ببریم:

عنوان موضوع: این جایی است که عنوان پست خود را بنویسید.

 سطح محتوا: این جایی است که متن بدنه ی پست شما قرار می گیرد کل موضوع درست مثل ویرایش متن در Word یا Pages کار می کند. شما همچنین می توانید با کلیک روی دکمه «افزودن رسانه» تصاویر و سایر رسانه ها را به پست خود اضافه کنید.

 ابزار ویرایش استاندارد: در اینجا گزینه هایی مانند bold، italic، لیست ها، پاراگراف ها و سرفصل ها هستند.

ابزار انتشار: این جایی است که پست شما را به جهان نشان می دهد؛ در میان آنها بزرگترین دکمه،گزینه ی آبی “انتشار”  است. شما همچنین می توانید تاریخ انتشار پست خود را در آینده تنظیم کنید یا پست را به عنوان پیش نویس برای ویرایش بیشتر ذخیره کنید.

ابزار دقیق اضافی: در این بخش شما می توانید پست وبلاگ خود را به روز رسانی کنید و یا آن را طبقه بندی کنید.

در اینجا چند مورد وجود دارد:

اضافه کردن لینک به پست های شما: زمانی که نیاز به انتقال کاربر خود دارید، باید از لینک های خروجی به وب سایت های دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر شما مقاله ای در مورد مدیتیشن بنویسید، می توانید به یک مطالعه اشاره کنید که نشان می دهد که “مراقبه” به مردم کمک می کند احساس آرامش کنند. برای اضافه کردن لینک به پست های خود، متن مورد نظر را انتخاب کنید، سپس به منوی ویرایش متن بروید.

سپس روی آیکون لینک ( که در تصویر رو به رو می بینید ) کلیک کنید. 

از آنجا، نشانی اینترنتی ای را که میخواهید پیوند دهید (URL) را اضافه کنید.

سپس، روی نماد تنظیمات در سمت راست کلیک کنید (آیتم چرخ دنده در تصویر بالا در کنار فلش).

روی باز کردن در پیوند یک زبانه جدید کلیک کنید. (این مهم است) شما نمی‌خواهید که مردم سایت شما را ترک کنند وقتی که روی یک لینک کلیک می‌کنند؟!

 

اضافه کردن تصاویر به پست های خود: من  قبلا در مورد این به طور مختصر صحبت کرده بودم، اما آن را اینجا بیشتر توضیح می دهم. با جستجویی کوتاه در بالای منوی وبلاگ، روی «افزودن رسانه» کلیک کنید.

از اینجا فایل هایی را که میخواهید آپلود کنید را انتخاب کنید. شما می توانید فایل هایی که قبلا آپلود شده را از «کتابخانه رسانه ای» در گوشه سمت چپ کنار «فایل های آپلود شده» پیدا کنید.

هنگامی که تصویر را آپلود کردید، می توانید اندازه و موقعیت آن را انتخاب کنید.

برای اضافه کردن یک تصویر برجسته (تصویری که در بالای پست شما و در ریز عکسهای مقاله شما قرار می گیرد)، به نوار کناری سمت راست منوی وبلاگ خود بروید. گزینه ای با عنوان “تنظیم تصویر برجسته” را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید، سپس از همان فرایند آپلود برای اضافه کردن یک تصویر برجسته استفاده کنید.

اضافه کردن ویدیوها از یوتیوب(در سایت های ایرانی آپارات): افزودن یک ویدیو می تواند پست شما را تقویت کند. این فرایند کمی پیچیده بود، اما بعد از چندین به روز رسانی وردپرس اخیر، آسان شده است. همه ی کاری که باید انجام دهید این است که آدرس ویدیو YouTube یا آپارات را به قسمت محتوا کپی کنید. اطمینان حاصل کنید که URL در خط خود است و قابل کلیک نیست. وقتی پست را منتشر میکنید، ویدیو ظاهر میشود. من به شما گفته بودم که ساده خواهد بود! (این کار ها در قسمت افزودن رسانه صورت می گیرد).

اضافه کردن عنوان: عنوانها به شما در ایجاد محتوای شما کمک می کنند و برای خواندن آنها آسان تر می شود. نظر بدهید اضافه کردن عنوان برای هر یک از نکات اصلی خود را. برای اضافه کردن یک عنوان، به منوی کشویی “Paragraph” بروید. عنوان مورد نظر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که “تیتر 1” معمولا برای عنوان پست رزرو می شود، بنابراین با عنوان های کوچکتر (با تعداد بیشتری) در داخل پست استفاده کنید.

انتشار پست شما:هنگامی که کارتان را با پست خود انجام دادید، روی دکمه “انتشار” کلیک کنید و سپس پیوند “نمایش پست” را که در بالای صفحه ظاهر می شود انتخاب کنید (پست خود را در سایت ببینید).

تبریک می گوئیم! شما اولین پست وبلاگ خود را منتشر کردید.

دریافت ترافیک و کسب درآمد از وبلاگ خود


 

هیچ وبلاگی بدون محتوای قانع کننده کامل نیست. برای شروع، باید موضوعاتی را که وبلاگ شما بر آن تمرکز می کند را بفهمید. سپس 10-15 ایده برای پست های جدید ارائه کنید. این پست ها باید ترکیبی از آموزنده و سرگرم کننده باشد.به هیچ وجه نباید وبسایت شما در جهات نا مربوط حرکت کند و فقط باید در مسیر موضوع(ها) خود حرکت کند چرا که هر حرکتی بر خلاف این بازدیدکنندگان را از سایت شما می راند.

در اینجا چند نکته برای ایجاد محتوای قوی وبلاگ وجود دارد که مخاطبان شما دوست خواهند داشت:

1.با ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا، شروع کنید.    

2.عادت خواندن را برای خوانندگانتان بسازید، بنابراین می توانید “شخصیت های” بزرگی را بنویسید.

3.مطالب خود را با عنوان ها،پاراگراف های کوتاه و تصاویر با کیفیت بالا اسکن کنید.

4.محتویات را طوری بنویسید که به مخاطبان شما کمک کند مشکلشان را حل کنند.

5.از سرصفحه های قوی استفاده کنید (اگر سرفصل های شما قانع کننده نباشند، مردم مطالب را نخواهند خواند!).

تبلیغ وبسایت شما

در یک معادله راز موفقیت تمام سایت های پر درآمد جهان را برای شما بیان می کنم!

 

ترافیک بازدید بیشتر = پول بیشتر

 

یعنی در واقع همه ی سایت های موفق همین کار را انجام می دهند یا بهتر است بگویم هر کاری که انجام می دهند برای جذب بازدیدکنندگان و کاربران بیشتر است!

 

برای تبلیغ وبسایت خود می توانید:

 

1. در فضای مجازی از جمله تلگرام، اینستاگرام، فیس بوک و… تبلیغ وبسایت خود را انجام دهید (می توانید قسمتی از مطالب موجود در سایت را نوشته و کاربران را برای دیدن باقی مطلب به سایت خود دعوت کنید).

2.تبلیغ وبسایت خود در سایت های پربازدید که البته کمی هزینه بردار است (که قطعا هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است!)

3.تبلیغات فیزیکی که معمولا برای کسب و کار های بزرگتر صورت میگیرد مثلا شما کارت های کوچکی را (کارت ویزیت) چاپ و در اماکنی که مربوط به فعالیت های سایت شماست پخش کنید( مثلا اگر مربوط به بازی های کامپیوتری است کارت ها را در گیم نت محل پخش کنید!)

 

 

 

امیدواریم این پست مورد توجه و استفاده ی همه ی شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 

 

 

این پست، مطلب اختصاصی سایت etuts.ir بوده و هرگونه کپی بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد.

مطالب مرتبط

چگونه یک ساعت هوشمند ایده آل بخریم؟

آموزش ریست کردن مودم های TP-Link مخابرات

نحوه اضافه کردن LiveChat به فروشگاه WooCommerce شما و افزایش فروش

چگونه 502 Bad Gateway Error را در وردپرس حل کنیم

آموزش ثبت و تائید وبسایت وردپرس شما در Pinterest

ترفندهای جستجو در گوگل

آموزش انتخاب تم و نوشتن مطلب وردپرس + برخی اصطلاحات + رمز سودآوری از سایت!

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.