آموزش امنیت و نگهداری در ویندوز 10

سلام خدمت شما دوستان با آموزش امنیت و نگهداری در ویندوز 10 درخدمتتون هستم

با ای تاتس همراه باشید 🙂

قدم اول : ویژگی های امنیتی در ویندوز 10


ویندوز 10 شامل تعدادی از ویژگی های داخلی برای محافظت از کامپیوتر شما از ویروس ها ، نرم افزارهای مخرب و غیره است. شما می توانید برخی از مهم ترین ویژگی های  ویندوز 10 را بیاموزید.

کنترل حساب کاربری

کنترل حساب کاربری هشدار می دهد زمانی که یک برنامه یا کاربر تلاش می کند تنظیمات رایانه خود را تغییر دهد. صفحه نمایش شما به طور موقت قفل خواهد شد تا یک Administrator بتواند تغییرات را تأیید کند. این به محافظت از رایانه شما در برابر نرم افزارهای مخرب و تغییرات تصادفی کمک می کند. کنترل حساب کاربری همچنین به شما اجازه می دهد تا تصمیم بگیرید که چقدر این هشدارها را دریافت می کنید.

user account control settings

قدم دوم : مدافع ویندوز


Windows Defender  پادزهر (ماننده آنتی ویروس عمل میکند ) نرم افزارهای مخرب را برای رایانه شما فراهم می کند. Windows Defender علاوه بر اسکن کردن رایانه شما برای برنامه های مضر ،برای محافظت از کامپیوتر شما ، هر فایل یا برنامه ای را دوبار چک میکند.

قدم سوم : دیوار آتش ویندوز


به طور پیش فرض، ویندوز از اتصال اینترنت شما با فایروال ویندوز محافظت می کند. فایروال از دسترسی غیرمجاز از اتصالات خارجی جلوگیری می کند و به محافظت از شبکه شما از تهدیداتی که می تواند به کامپیوتر شما آسیب برساند محافظت می کند.

قدم چهارم : ویندوز SmartScreen


هر زمان که رایانه شما یک تهدید امنیتی را از یک فایل یا برنامه تشخیص دهد، ویندوز SmartScreen به شما یک هشدار تمام صفحه را اعلام خواهد کرد. هر گاه این صفحه نمایش هشدار را مشاهده می کنید، باید انتخاب کنید که فایل یا برنامه را باز نکنید مگر اینکه بتوانید تأیید کنید که کامپیوتر شما آسیب نمی بیند.

قدم پنجم : به روز رسانی ویندوز


به منظور حفظ امنیت کامپیوتر شما، مایکروسافت به طور خودکار به طور منظم به رایانه شما این سرویس را  ارائه می دهد. این شامل به روز رسانی های مهم امنیتی، و همچنین ویژگی های جدید است. شما همچنین می توانید به روزرسانی ها را به صورت دستی بررسی کنید و زمان نصب آنها را انتخاب کنید. برای انجام این کار، برنامه تنظیمات را باز کنید، سپس به روز رسانی ها و امنیت را انتخاب کنید. از اینجا، می توانید برای به روزرسانی ها و یا استفاده از منوی کشویی برای انتخاب تنظیمات نصب خود استفاده کنید:)

قدم ششم :  تأخیر در بروز رسانی


در برخی موارد، ویژگی های جدید معرفی شده در به روز رسانی به درستی کار نمی کنند. اگر شما ترجیح می دهید این ویژگی ها را به سرعت دریافت نکنید، می توانید آنها را به تعویق بیاندازید. این کار باعث می شود که بروزرسانی ها نتوانند در نهایت نصب شوند، اما این بدان معنی است که شما آنها را بلافاصله پس از انتشار دریافت نمی کنید. به این ترتیب، اگر مشکلی با یک بروزرسانی در آینده وجود داشته باشد، کامپیوتر شما کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد.

1.از تنظیمات Update & Security گزینه های پیشرفته را انتخاب کنید.

2.کادر تأیید برای ارتقای Defer را کلیک کنید.

3.به روز رسانی ویندوز شما تعویق خواهد شد توجه داشته باشید که شما همچنان به دریافت خودکار به روز رسانی مهم امنیتی از مایکروسافت ادامه خواهید داد.

قدم هفتم : پشتیبان گیری و بازیابی


ویندوز 10 می تواند به محافظت از فایل های شما از خسارات تصادفی با ایجاد یک پشتیبان بر روی هارد دیسک خارجی کمک کند.

برای انجام این کار، به Update & Security در قسمت تنظیمات بروید، سپس Backup را انتخاب کنید. از اینجا، شما می توانید هارد دیسک خارجی را به عنوان دیسک پشتیبان خود اختصاص دهید – فقط  یک درایو برای شروع انتخاب کنید.

adding a drive to back up Windows files

اگر شما تا به حال نیاز به بازیابی فایل های از دست رفته را داشته باشید یا نسخه ویندوز خود را بازنشانی کنید، از گزینه های موجود در تنظیمات بازیابی استفاده می کنید.


امیدوارم از این مطلب بهره کافی را برده باشید 

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

آموزش امنیت و نگهداری در ویندوز 10

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.