آموزش ارتقاء یا جایگزینی RAM لپ تاپ

در این پست قصد داریم چگونگی ارتقاء یا جایگزینی رم لپ تاپ را به شما عزیزان آموزش دهیم؛ امیدواریم که این مطلب نیز مورد استفاده و علاقه ی شما قرار گیرد. با ما همراه باشید…

ممکن است به دلایل زیادی قصد ارتقاء رم سیستم خود را داشته باشید که از جمله ی دلایل می توان به کم توانی سیستم در اجرای گیم های سنگین و همچنین هنگام کار با نرم افزار های مخصوص اشاره کرد که عمده دلیل کاربران برای ارتقاء رم است.

خیلی زود برویم سر اصل مطلب؛ آموزش.

 

چگونه RAM لپ تاپ را ارتقاء دهیم؟


 

قبل از اینکه شما شروع به کار کنید، باید تعیین کنید که آیا DIMM RAM یا DIMM روی لپ تاپ شما وجود دارد و چطور به آنها دسترسی پیدا خواهید کرد؟ اگر لپ تاپ شما بزرگ تر است، بیشتر احتمال دارد که بتوانید به حافظه دسترسی داشته باشید بدون آن که قطعات کاملا جدا شوند اما اگر لپ تاپ شما کوچک تر و سبک تر است، به احتمال زیاد حافظه به مادربورد وصل شده و در همه جا تغییر نمی کند. لپ تاپ های عجیبی که تقریبا هرگز رم قابل استفاده ی در دسترس ندارند.

بیشتر لپ تاپ هایی که اجازه ارتقاء حافظه قابل دسترسی را در اختیار کاربر می گذارند این کار را از طریق یک پنل دسترسی کوچک در پایین سیستم یا با جداسازی قسمتی از سطح (گاهی اوقات با جدا کردن کل قسمت پایینی، گاهی اوقات با حذف صفحه کلید، و گاهی نیز ترکیبی) . با راهنمای کاربر لپ تاپ خود مشورت کنید یا جستجوهای وب را برای یافتن اطلاعات برای مدل خود انجام دهید.

از آنجایی که این عمل در مدل های مختلف متفاوت است اگر شما بتوانید یک راهنما برای مدل خود پیدا کنید کار آسان می شود، یک کتابچه ی راهنمای تعمیر و نگهداری برای شما دقیقا مشخص خواهد کرد که رم لپ تاپ شما چگونه است و چگونه آن را جایگزین کنید.

1.قبل از شروع، لپ تاپ خود را خاموش کنید و تمام کابل ها، لوازم جانبی و باتری ها را جدا کنید.

ThinkPad T450s  .2 (یک مدل لپ تاپ ساخت شرکت Lenovo) من در اینجا بسیار وسط راه است: به من نیاز دارد تا باتری را بردارم، هشت پیچ مختلف را بچرخانم، و از پایین فلزی برای بالا بردن رم استفاده کنم. در مدل های دیگر فقط شما نیاز به حذف یک پیچ، و سپس برداشتن یک پوشش مقطعی دارید. من تنها به یک اسلات DIMM دسترسی دارم، و دیگر اسلات ها به مادربورد وصل شده اند.

3.برای قرار دادن یک DIMM جدید، باید آن را که در حال حاضر در شکاف است، جدا کنم. برای انجام این کار، من به آرامی دو زبانه را می کشم و DIMM را در هر طرف قفل می کنم. رم DIMM با یک زاویه مورب می ایستد.

جدا کردن این دو زبانه برای آزاد کردن یک ماژول رم. یک زاویه باز تشکیل می دهد.

4.در این حالت، به راحتی کارت را محکم بگیرید و آن را از شکاف بیرون بکشید. مراقب باشید که تماس‌های الکتریکی را لمس نکنید و ماژول را کنار بگذارید.برای وارد کردن پیمانه جدید، با همان زاویه وارد شوید. ماژول باید به طور موازی با شیار قرار گیرد و هیچ تماس الکتریکی هنوز قابل‌مشاهده نیست. سپس، تا زمانی که موازی با مکان قرارگیری باشد ، روی آن فشار وارد کنید. فشار باید گیره ها را به طور خودکار بر روی ماژول فشار دهد و آن را به جای خود قفل کند.

ماژول را در شکاف قرار دهید، سپس فشار دهید، مطمئن شوید زبانه های نگهدارنده در محل قرار گرفته اند.

5.سپس همه چیز را سر جای خود نصب کنید. با استفاده از باطری، شما آماده هستید که لپ تاپ خود را روشن کنید و مطمئن شوید که سیستم عامل جدید RAM را به رسمیت می شناسد.

تبریک! رم روی لپ تاپ شما نصب شد!

آیا رم روی لپ تاپ من نصب شده؟


هنگامی که شما نصب RAM را انجام می دهید، می خواهید مطمئن شوید که به درستی کار می کند. بستگی به رایانه شما دارد، BIOS ممکن است میزان حافظه را در صفحه اولیه بوت شدن نمایش دهد. اگر شما آن را نمی بینید، می توانید BIOS رایانه خود بارگذاری کنید یا فقط اجازه دهید سیستم عامل شما شروع شود و سپس در صفحات پیش از بالا آمدن ویندوز میزان رم شناخته شده موجود در آن را بررسی کنید.

همچنین می توانید طبق دستورات زیر عمل کنید:

1. به صفحه ی MY Computer مراجعه کنید.

2. روی System properties که در بالا ی صفحه قرار دارد کلیک کنید.

3.در صفحه ی باز شده مجموعه ای از مشخصات کلی و سخت افزاری سیستم برای شما به نمایش در می آید؛ از بین مشخصات رم را پیدا کنید و ببینید که تغییر دلخواه در آن ایجاد شده یا خیر.

مطالب مرتبط

10 بازی که قدرت برنامه نویسی شما را افزایش می دهند!

آموزش کار با BlueStacks

چگونه ویندوز را ریکاوری کنیم؟

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت دوم)

نکات طلایی بازی کانتر استرایک (قسمت اول)

راه های مختلف گرفتن Screenshot در ویندوز

آموزش ارتقاء یا جایگزینی RAM لپ تاپ

محتوای مطلب

کامنت ها

لطفا اگر سوالی نامرتبط با این مطلب دارید، از تب «پرسیدن سوال» استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.